archirama.pl

11 WRZEŚNIA ZDJĘCIA. Zamach 11 września na WTC na zawsze zmienił Nowy Jork

11 września w zdjęciach to zapis zamachu na WTC, jednej z największych tragedii w dziejach USA. Zdjęcia płonących wież na długo utkwiły w pamięci milionów ludzi na całym świecie. Bo zdjęcia z 11 września są świadectwem pamięci o tragedii zamachów na WTC.

11 września zdjęcia WTC 1

11 września zdjęcia z zamachu na WTC. Cały świat obserwował tragedię USA i tragiczny upadek wież WTC.

Fot: Wikimedia/TheMachineStops

11 września to jedna z najczarniejszych kart w historii USA. W zamachu 11 września zginęło kilka tysięcy osób. Runęły dwie wieże WTC. Ikona architektury i symbol Nowego Jorku zniknęła w ciągu zaledwie kilku godzin z powierzchni miasta. Dziś nowy WTC odradza się na gruzach Twin Towers. Zdjęcia z zamachu 11 września są zapisem tamtej tragedii. Ale zdjęcia z 11 września to także znak pamięci o ofiarach terrorystycznego zamachu. To przestroga na przyszłość, żeby nigdy więcej nie dopuścić do podobnej tragedii. Koło tych zdjęć nie można przejść obojętnie.  

>>NOWY BUDYNEK WTC. Wieża 2 WTC stanie w miejscu zamachu z 11 września [ZDJĘCIA]

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Wikimedia/TheMachineStops, Wikimedia/UpstateNYer, Wikimedia/Mate Eric J. Tilford, wikimedia/NOAA, Wikipedia/National Park Sernice, Wikipedia/Wally Gobetz, Wikipedia
Data publikacji: 5.09.2012 16:04

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!