archirama.pl

Akademiki Collegium Medicum w Krakowie przejdą modernizację

Akademiki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zostaną odnowione dzięki współpracy UJ z partnerem prywatnym. Jest to pierwszy w Polsce projekt realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego dla uczelni publicznej.

Akademiki Collegium Medicum w Krakowie przejdą modernizację

Akademiki Collegium Medicum przejdą modernizację. Projekt zakłada przebudowę trzech akademików na Prokocimiu.


Fot: materiały prasowe

Na podstawie umowy podpisanej przez Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum a firmą Neoświat PPP Projects zostanie zrealizowany pierwszy w Polsce projekt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) dla uczelni publicznej. Projekt PPP oznacza, że partner prywatny będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie oraz całkowitą przebudowę kompleksu, a po wykonaniu prac będzie mógł zarządzać budynkiem przez najbliższe 25 lat. Do zadań Uniwersytetu należeć będzie bieżące zarządzanie kompleksem oraz zapłata wynagrodzenia partnerowi prywatnemu.

Akademik na najwyższym poziomie

Plan modernizacji zakłada przebudowę trzech akademików Collegium Medicum na Prokocimiu. Bloki przy ulicy Badurskiego wybudowane w latach 70. ubiegłego wieku wchodzą w skład Kampusu Medycznego. Jak podaje portal Gazeta.pl prawdopodobnie zostaną także wyremontowane  wnętrza budynków. Wygodne, nowoczesne pokoje z dostępem do osobnej łazienki i przyjazne przestrzenie wspólne to tylko niektóre udogodnienia jakie zyskają studenci. Plan modernizacji przewiduje także rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Do użytku studentów zostaną oddane nowe obiekty, w tym: parking, boiska, ścieżki zdrowa i punkty gastronomiczne.

Oddanie do użytku pierwszego wyremontowanego akademika planowane jest na pierwszy kwartał 2015 roku. Całość inwestycji ma zostać oddana pod koniec 2016 roku.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.10.2013 09:49

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!