archirama.pl

APA Kuryłowicz & Associates. Najlepsze biuro architektoniczne w Polsce?

Pracownia architektoniczna APA Kuryłowicz & Associates znana jest nie tylko w środowisku architektów. Nazwę kojarzy prawie każdy Polak. W samej Warszawie znajduje się kilka budynków projektu pracowni i każdy z nich zdobywa sławę i rozgłos. Czy architekci z biura APA Kuryłowicz & Associates znaleźli sposób na sukces w dziedzinie architektury?

dom handlowy Wolf Bracka w Warszawie

Dom handlowy Wolf Bracka (vitkAc) w Warszawie, projekt: Kuryłowicz & Associates

Fot: TM

Biuro Kuryłowicz & Associates to przeszło 20 lat praktyki w świecie architektury

Biuro Architektoniczne APA Kuryłowicz & Associates liczy już przeszło 20 lat. Przez wszystkie te lata kreował się zespół architektoniczny, którego wiedza i umiejętności goniły założenia światowej architektury. Zespół projektowy liczy 7 czynnie wykładających profesorów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Nie oznacz to jednak, że zespół to architekci tylko i wyłącznie ze stolicy. Zespół jest różnorodny. Pracownicy biura pochodzą z różnych uczelni i miast, ale wszyscy wykazują się pomysłowością, umiejętnością pracy w zespole, czy wiedzą z zakresu programów komputerowych stosowanych w biurze.

>> Dom Handlowy Wolf Bracka, zobacz go w całości!

Niezliczona ilość projektów. Każdy jest rozpoznawalny

Nie da się zliczyć projektów wszystkich projektów, które wyszły z biura APA Kuryłowicz & Associates. Jak zaznaczają sami architekci nie każdy projekt powstaje z myślą o realizacji, jednak biuro stara się zmaterializować, jak największa liczbę wymyślanych koncepcji projektowych. Warto zaznaczyć, że biuro nie ogranicza się co do jednego typu zabudowy. W pracowni powstają zarówno projekty budynków biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, sportowych, czy hotelowych. W samej Warszawie możemy długo wyliczać zrealizowane projekty biura. Wśród nich niedawno otwarty Wolf Bracka, inne to Prosta Tower, nowoczesny wydział Neofilologii UW na ulicy Dobrej (w trakcie budowy), budynek Muzeum Historii Żydów Polskich, czy wielofunkcyjny obiekt Plac Unii rosnący na Placu Unii Lubelskiej.

APA Kuryłowicz & Associates to także laureaci wielu prestiżowych nagród

Równie niezliczona co ilość projektów jest ilość zdobytych przez pracownie nagród. W portfolio widnieje wachlarz wyróżnień w konkursach, zdobytych I, II miejsca, czy nagród za całokształt twórczości. Stefan Kuryłowicz został również wyróżniony w 2011 roku jako „Zasłużony dla Warszawy”.

>> Nowoczesna architektura w Polsce. Zobacz nowoczesne urzędy!

Biuro architektoniczne APA Kuryłowicz to pracownia mierząca się z nowoczesnością architektury. Nie raz udowodnili, że to co dla innych jest niemożliwe w świecie architektury dla architektów z tej pracowni jest możliwe. Łamią bariery i konwenanse w polskiej architektury, zyskują sławę na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty pracowni APA Kuryłowicz & Associates.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: TM
Data publikacji: 31.08.2012 12:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!