Autorami "Archimapy 1918-1939" są dwaj znawcy i krytycy, ale przede wszystkim niestrudzeni popularyzatorzy warszawskiej architektury XX wieku: Jarosław Trybuś i Grzegorz Piątek. Panowie kolejny raz udowadniają warszawiakom, że ich miasto nie jest takie brzydkie, jak się zwykli uważać.
- Ciekawie czyta się o architekturze, ogląda jej zdjęcia, ale architekturę trzeba zobaczyć na żywo. Ta mapa to zachęta do bezpośredniego kontaktu – mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Gawin, szef Instytutu Starzyńskiego.
Dodał, że mapa jest rozwinięciem cieszących się ogromną popularnością architektonicznych wykładów Jarosław Trybusia w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Niezniszczalna 99 przystanków
Pierwsza z pięciu planowanych przez wydawcę Instytut Stefana Starzyńskiego map, dotyczy okresu dwudziestolecia międzywojennego. "Archimapa 1918-1939" obejmuje centrum, bliską Ochotę, bliski Mokotów i Saską Kępę. Świadomie ograniczono jej zasięg, żeby była czytelna i przyjazna spacerowiczom. Zawiera jednak kilka odsyłaczy do najcenniejszych obiektów w innych dzielnicach. Na odwrocie znajdują się informacje o historii i dzisiejszej dostępności tych miejsc.
Źródło: tvn warszawa
Autor: Piotr Bakalarski
Zdjęcia: ArchiMapa
Data publikacji: 1.07.2011 07:46