archirama.pl

Architekt Złotej 44 z prestiżowym wyróżnieniem. Daniel Libeskind członkiem Międzynarodowej Akademii Architektury

Architekt wieżowca Złota 44 w Warszawie, Daniel Libeskind, został członkiem Międzynarodowej Akademii Architektury. Członkostwo jest wyrazem uznania Akademii za całokształt twórczości i dokonania Libeskinda w dziedzinie współczesnej architektury. W tym projekt Złota 44.

Złota 44

Złota 44 – ekskluzywny apartamentowiec projektu Daniela Libeskinda

Fot: materiały inwestora

Urodzony w 1946 roku w powojennej w Łodzi, Daniel Libeskind od początków swej twórczości zyskał międzynarodowe uznanie w dziedzinie architektury i urbanistyki. Od w 1965 roku, jako obywatel amerykański mieszka i pracuje w Nowym Jorku, choć budynki jego autorstwa można podziwiać na kilku kontynentach. Do najbardziej znanych realizacji Libeskinda należą: Muzeum Żydowskie w Berlinie, Imperial War Museum North w Manchesterze, The Run Run Shaw Creative Media Center w Hong Kongu, kompleks handlowy Crystals będący częścią centrum MGM Mirage w Las Vegas, Dancing Towers w Seulu i wreszcie zwycięski projekt zagospodarowania Strefy Zero po zniszczonych wieżach World Trade Center w Nowym Jorku.

Warszawski projekt Libeskinda, Złota 44, zdobył nagrodę CNBC European Property Award w aż 3 kategoriach oraz Eurobuild CEE w kategorii Business Achievement of the Year 2011. Projekt apartamentowca Złota 44 powstał w 2004 roku, tym samym, kiedy architekt po raz pierwszy, po kilkudziesięciu latach nieobecności przyjechał do Polski. Luksusowy wysokościowiec budowany jest też w miejscu szczególnie bliskim sercu architekta przy ulicy Złotej 44, nieopodal Placu Grzybowskiego, gdzie przed laty mieszkała chasydzka rodzina jego matki Dory Blaustein.

>>Czy bryła wieżowca Złota 44 stanie się symbolem architektury Warszawy?

Fasada budynku jest wreszcie zainspirowana skrzydłem wznoszącego się lotu orła symbolizującego polskie godło. Złota 44 projektu Daniela Libeskinda jest jednym z najbardziej wyróżniających się obiektów architektonicznych w Warszawie. Mierząc 192 metry jest też najwyższym budynkiem o przeznaczeniu w pełni mieszkaniowym w całej Unii Europejskiej.

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały inwestora
Data publikacji: 6.08.2012 07:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!