archirama.pl

Architektura agencji reklamowej Yeti pod Krakowem! Zobaczcie ciekawe rozwiązania architektoniczne!

Projekt architektury agencji reklamowej autorstwa pracowni JRK72 z Gliwic to prosta bryła wyróżniająca się z otoczenia swoją prostotą i jakością architektoniczną. W budynku mieści się hala montażowa oraz część biurowa firmy. Zobaczcie zdjęcia architektury bryły

Architektura agencji reklamowej Yeti pod Krakowem! Zobaczcie ciekawe rozwiązania architektoniczne!

Projekt architektury agencji reklamowej autorstwa pracowni JRK72 z Gliwic to prosta bryła wyróżniająca się z otoczenia swoją prostotą i jakością architektoniczną. W budynku mieści się hala montażowa oraz część biurowa firmy. Zobaczcie zdjęcia architektury bryły

Fot: Krzysztof Zgoła, materiały prasowe

Architektura siedziby agencji reklamowej Yeti w Kryspinowie pod Krakowem wyróżnia się swoja prostotą i jakością. Budynek sąsiaduje z węzłem autostrady oraz podmiejską chaotyczną zabudową. Elewacja bryły została wykonana z poliwęglanu, który w ciągu dnia przepuszcza światło do wnętrza budynku, natomiast wieczorem tworzy z niego lampion widoczny z autostrady. Nadaje on bryle lekkości. Autorzy projektu zaproponowali aby układ został skoncentrowany dookoła centralnie usytuowanego przeszklonego atrium, które stanowi wspólna przestrzeń dla pracujących w różnych częściach budynku pracowników. Przeszklona przestrzeń dostarcza jeszcze więcej światła dla architektury wnętrza budynku.

Architektura bryły wykonana z materiałów do produkcji gadżetów reklamowych

Architekci postanowili w architekturze bryły wykorzystać materiały, z których wytwarzane są produkty firny. Stad pomysł żeby ściany elewacji wykonać z poliwęglanu, pianka na ścianach małej Sali konferencyjnej czy też pleksi w toaletach. W pracy projektowej brali udział również przyszli użytkownicy. We własnym zakładzie wykonali część mebli i wyposażenia takich jak lada w recepcji czy stół konferencyjny. Dzięki temu architektura bryły stała się wizytówką, która pokazuje możliwości firmy. Architektura Yeti została doceniona i otrzymała pierwsza nagrodę w tegorocznej edycji Nagrody im. Stanisława Witkiewicza dla najlepszych realizacji architektonicznych Małopolski.

Jaki cel i założenia chciano osiągnąć w projekcie architektury bryły?

Celem jaki chciano osiągnąć było stworzenie bryły hali, która będzie inna niż typowe hale produkcyjne. W założeniu bryła miała zostać pozbawiona cech typowej hali: ciężkości,  nieinteresującej architektury oraz wrażenia dużego klocka postawionego na pustym polu. Czy według was cel został osiągnięty?

Fot. Krzysztof Zgoła ŚWIETLNY PIES (fotografia, reklama)

METRYKA OBIEKTU

Adres: Kryspinów k. Krakowa
Autor: JRK 72
/do 2012 group_a architects/, architekt Jacek Krych
Współpraca autorska:
architekci Klaudia Fiegler,  Dariusz Gajewski student architektury Michał Krawczyk
Współpraca:
student architektury Paweł Dadok
Architektura wnętrz:
architekt Jacek Krych, współpraca autorska: architekci Klaudia Fiegler, Michał Krawczyk
Konstrukcja:
Lechprojekt, Marta Weszke, Leszek Weszke
Inwestor:
Aneta Nytko-Święcicka i Marcin Święcicki
Powierzchnia terenu:
4518 m2
Powierzchnia zabudowy:
1225 m2
Powierzchnia użytkowa:
1090 m2
Powierzchnia całkowita:
1125 m2
Kubatura:
5453 m3
Projekt:
2010
Realizacja:
2011-2012

 

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: Krzysztof Zgoła, materiały prasowe
Data publikacji: 27.05.2013 13:45

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!