Architektura
ARCHITEKTURA

Architektura centrów handlowych. Galeria Amber w Kaliszu – wielkie otwarcie już wrótce

 • Komentarze

Galeria Amber w Kaliszu
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_1
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_2
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_3
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_4
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_5
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_6
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_7
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_8
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_9

Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Galerie handlowe w centrum miasta, odróżniające się architektonicznie od otoczenia, zawsze wywołują spore emocje, a rozmowy o nich należą do kontrowersyjnych tematów dla lokalnych społeczności. Czym do siebie zachęcać będzie Galeria Amber? Otwarcie już 20. marca, postanowiliśmy więc sprawdzić nowe kaliskie centrum handlowe.

Centrum handlowo-rozrywkowe zlokalizowano w sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego, przy ul. Górnośląskiej. Zbiega się ona z Trasą Bursztynową, do której nawiązuje nazwa galerii – amber to po angielsku właśnie bursztyn. Choć w ostatnich latach angielska nazwa tego drogiego surowca w Polsce nie kojarzyła się najlepiej, najwyraźniej nie zraziło to Echo Investment, czyli dewelopera zajmującego się inwestycją. Potencjalnych klientów Galerii Amber właściciele liczą w setkach tysięcy – w promieniu do 20 minut jazdy samochodem mieszka 135 tysięcy ludzi, a w granicach 30-minutowego dojazdu autem już prawie 300 tysięcy.

Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment.

Otwierane centrum będzie największym w regionie kalisko-ostrowskim. Galeria Amber liczy trzy kondygnacje, na których pod wynajem przygotowane 33,5 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Rozrywki dostarczy m.in. największe w Kaliszu 7-salowe kino. Na terenie galerii znajdzie się też klub fitness, który na pewno przyciągnie chętnych do aktywnego spędzania czasu. Dla klientów przewidziano ok. 1000 miejsc parkingowych.

Poza znanymi markami w centrum handlowym znajdzie się też miejsce dla lokalnych przedsiębiorców. Do tej pory wynajęto prawie wszystkie lokale. – Bardzo się cieszymy, że komercjalizację Galerii Amber możemy uznać za sukces. Do grona naszych partnerów dołączają kolejne znane marki, jak też i przedstawiciele lokalnego biznesu. To sprawia, że oferta naszej inwestycji jest nie tylko zróżnicowana, ale również unikalna i bardzo atrakcyjna. Komercjalizacja dobiega końca, wkrótce podpisywać będziemy ostatnie umowy – mówi Michał Banasik, leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Wielkie otwarcie zaplanowano na 20. marca na godz. 16:00. Na pierwszych klientów czekać będą rozmaite atrakcje z udziałem gwiazd, występy taneczne i akrobatyczne. Ponadto w większości sklepów i punktów usługowych przygotowano rozmaite konkursy z nagrodami i wyjątkowe promocje. Szczegóły dotyczące wydarzenia i samej Galerii Amber znajdziecie na stronie: http://www.galeria-amber.com.pl/.

Kuba Kodłubaj

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 7.03.2014 11:02
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.