archirama.pl

Architektura dla filmowców. Wizualizacje Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

We wrocławskim Muzeum Architektury otwarta została wystawa w ramach Galerii Jednego Projektu, na której prezentowanym obiektem jest Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach autorstwa pracowni Grupa 5 Architekci, BAAS oraz Małeccy Biuro Projektowe.

Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

Projekt pracowni Grupa 5 Architekci, BAAS (Barcelona) oraz Małeccy Biuro Projektowe

Fot: grupa 5 architekci

Pierwsza dekada XXI wieku przyniosła Katowicom szereg prestiżowych i o ciekawej architekturze obiektów – o kilku z nich mówiliśmy w Galerii Jednego Projektu w ubiegłych latach. Sąd Okręgowy autorstwa zespołu Pilinkiewicz – Studniarek, Centrum Edukacji Muzycznej Symfonia pracowni Koniora i Barysza czy Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego biura HS99 zyskały ogólnopolskie uznanie. Realizowane są kolejne duże projekty: Międzynarodowego Centrum Kongresowego (JEMS Architekci) i siedziby NOSPR (Konior Studio).

Czy zaprojektowana przez architektów z pracowni Grupa 5 Architekci i BAAS (współpraca) nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego wykreuje kolejną atrakcyjną miejską enklawę – przekonamy się za kilka lat. Tymczasem zapraszamy wystawę do Muzeum Architektury we Wrocławiu, któa potrwa do 30 listopada.

Architektura dla filmowców

- Budynek nowego Wydziału będzie nowoczesnym obiektem, na który prestiżowa, katowicka Uczelnia z pewnością zasługuje. Dzięki wykorzystaniu części materiału z rozbieranego budynku, połączy zabudowę ze współczesną architekturą wysokiej klasy. Zielony dziedziniec oraz przestronne sale wykładowe staną się przyjaznym miejscem pracy studentów filmówki, przyszłych reżyserów, operatorów, producentów, którzy za kilka lat sami odpowiadać będą za kształtowanie gustów estetycznych kolejnych pokoleń - mówi architekt Mikołaj Kadłubowski z pracowni Grupa 5 Architekci.

Autor: mjc
Zdjęcia: grupa 5 architekci
Data publikacji: 9.11.2012 11:41

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!