archirama.pl

Architektura Domu Planety. Projekt Edukacyjnego Centrum Innowacji Ekoenergetycznych pracowni CKK Architekci

Dom Planety w Czymanowie czeka na pozwolenie na budowę. Centrum Innowacji Ekoenergetycznych Dom Planety to propozycja regionalnej atrakcji turystycznej prezentującej zagadnienia związane z branżą ekoenergetyki. Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia CKK Architekci.

Architektura Domu Planety. Projekt Edukacyjnego Centrum Innowacji Ekoenergetycznych pracowni CKK Architekci

Edukacyjne Centrum Innowacji Ekoenergetycznych Dom Planety. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie miejsca upowszechniającego praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu ekoenergetycznych rozwiązań.

Fot: materiały prasowe

Kompleks Dom Planety autorstwa CKK Architekci to inwestycja realizowana na terenie gminy Gniewino. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie miejsca upowszechniającego praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu ekoenergetycznych rozwiązań. Podstawowym założeniem koncepcji pracowni CKK Architekci jest stworzenie budynku, którego architektura ma zaciekawić, podkreślić innowacyjność przedsięwzięcia, a jednocześnie ma za zadanie ukazać nowoczesne technologie energetyczne funkcjonujące w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Architektura Centrum Edukacyjnego Dom Planety projektu CKK Architekci

Dom Planety to projekt Edukacyjnego Centrum, którego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 4 tys. mkw. Propozycja projektantów CKK Architekci zakłada stworzenie kompleksu, w skład którego wejdą sale wraz z sala konferencyjną, która wyposażona będzie w stanowiska multimedialne oraz  kabiny tłumaczeń symultanicznych, a także specjalne pomieszczenia wspomagające prowadzenie sympozjów i branżowych konferencji.  Na terenie obiektu zaprojektowano także salę z funkcją planetarium oraz kino z technologią wytwarzania trójwymiarowego obrazu, emisji dźwięku przestrzennego oraz dodatkowych efektów specjalnych. Wnętrze Domu Planety to także miejsca przeznaczone do ekspozycji tematycznych, które wyposażone będą w interaktywne stanowiska edukacyjne. Charakterystycznym elementem obiektu jest usytuowana w centralnym punkcie inwestycji ażurowa kula, której wnętrze stanowi przestrzeń ekspozycyjną.

Dom Planety zlokalizowano w sąsiedztwie największej polskiej elektrowni szczytowo-pompowej Żarnowiec, nadając temu miejscu atmosferę związaną z kwestiami ekoenergetyki. Celem wpasowania się w środowisko naturalne, obiekt ma zostać wykonany z ekologicznych materiałów. Oddanie inwestycji Dom Planety planowane jest na koniec 2014 roku.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.01.2014 14:48

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!