archirama.pl

Architektura Galerii Mokotów zmienia się na wiosnę. Zobaczcie zdjęcia bryły i aranżacji wnętrz. Galeria zdjęć

Architektura Galerii Mokotów w Warszawie zmienia się już czwarty raz. Projekt rozbudowy i przebudowy bryły powierzono architektom z Sud Architects Polska oraz SMZ Architekci.

Architektura Galerii Mokotów zmienia się na wiosnę. Zobaczcie zdjęcia bryły i aranżacji wnętrz. Galeria zdjęć
Fot: materiały prasowe

Architektura bryły Galerii Mokotów powiększy się o kolejne 5 tys. mkw. Ponadto u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej w miejscu, w którym obsługiwana jest strefa zaopatrzenia dobudowana zostanie dodatkowa bryła o powierzchni 3,5 tys. mkw. Przebudowa Galerii Mokotów ma się zakończyć na przełomie kwietnia i maja 2013 roku. Planowany koszt inwestycji to 55 mln zł.

Prace nad nową architekturą Galerii Mokotów zakończą się jeszcze w tym roku

Prace nad przebudową architektury bryły obejmą także przestrzeń restauracyjną na drugim piętrze, która powiększy się o 1,5 tys. mkw. Dzięki temu Galeria Mokotów wzbogaci swoją ofertę nie tylko o kilka nowych restauracji ale także strefę relaksu z centralnie ulokowanym fortepianem i muzyką na żywo. Ta kondygnacja dzięki powiększeniu świetlików zyska także więcej przestrzeni i światła dziennego. Ponadto Galeria Mokotów powiększy się o 9 nowych lokali handlowych.
Przebudowę architektury drugiego piętra Galerii Mokotów powierzono architektom z pracowni Sud Architects polska Sp. z o. o., rozbudową zajmują się SMZ Architekci, natomiast wykonawcą generalnym jest Awbud S.A..

Bryła Galerii Mokotów po raz kolejny w przebudowie

Architektura galerii handlowej wciągu 13 lat jej istnienia została zmodernizowana po raz czwarty. Pierwsza zmiana nastąpiła w 2002 oraz dwukrotnie w 2006 roku. Obecnie w posiadaniu galerii jest koncern Unibal Radamco.

 

Autor: Marta Peter
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.03.2013 13:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!