archirama.pl

Co zobaczyć w Grańsku. Architektura Gdańska. Wyspa Spichrzów. Zobaczcie nową inwestycję Pracowni Architektonicznej KD Kozikowski Design

Co zobaczyć w Grańsku. Architektura Gdańska. Wyspa Spichrzów w Gdańsku powiększy się o nowy zespół budynków. Zobaczcie wizualizacje nowej inwestycji Pracowni Architektonicznej KD Kozikowski Design

Architektura Gdańska. Wyspa Spichrzów. Zobaczcie nową inwestycję Pracowni Architektonicznej KD Kozikowski Design

Architektura Gdańska. Widok od strony Mołtawy. Pierwszy z lewej budynek to zabytkowy spichlerz DEO GLORIA, który w ramach inwestycji zostanie odrestuarowany, trzeci budynek od lewej to WOLI ŁEB, który zostanie wkomponowany w nową zabudowę. Autorami projektu nowej inwestycji na Wyspie Spichrzów jest Pracownia Architektoniczna KD Kozikowski Design. 

Fot: materiały prasowe

Co zobaczyć w Grańsku. Projekt autorstwa Pracowni Architektonicznej KD Kozikowski Design powstaje w północnej części gdańskiej Wyspy Spichrzów, na terenie VII kwartału. Teren, na którym realizowana jest nowa inwestycja jest obszarem urbanistycznym wpisanym do rejestru zabytków. Koncepcja powstała na zlecenie właściciela działki, spółki Spichlerz Ognisty Wóz, należącej do gdańskiego biznesmena Zbigniewa Nowaka.

Co zobaczyć w Grańsku. Architektura w Gdańska: nowe inwestycje na Wyspie Spichrzów

Co zobaczyć w Grańsku. Projektowany budynek na Wyspie Spichrzów od północy przylega do istniejącego budynku dawnego spichlerza DEO GLORIA, który w ramach inwestycji zostanie odrestaurowany. Bryła nowego budynku nawiązuje do form dawnych spichlerzy. Poprzez zastosowane materiały i zaprojektowane współczesne detale bryła budynku wpisuje się zarazem w zabytkowa tkankę na Wyspie Spichrzów jak i nowoczesną architekturę.

Nowe inwestycje na Wyspie Spichrzów

Co zobaczyć w Grańsku. Nowa inwestycja na Wyspie Spichrzów będzie obiektem ośmiokondygnacyjnym, z dwiema kondygnacjami podziemnymi. Budynek zostanie przykryty skośnymi dachami wielopłaszczyznowymi. Został zaprojektowany w układzie kalenicowym, z kalenicami prostopadłymi do rzeki Mołtawy. Na elewacjach odwzorowano dawne podziały parcelacyjne i zróżnicowano wysokości poszczególnych fragmentów elewacji. Obiekt na Wyspie Spichrzów będzie pełnił przede wszystkim funkcje usługowe. Na parterze znajdą się biura, hotel, lokale rozrywkowe, punkty sprzedaży usług telekomunikacyjnych oraz placówki bankowe. Powyżej przewidziano natomiast mieszkania. Nowa inwestycja na Wyspie Spichrzów zostanie oddana do użytku w 2016 roku.

METRYKA PROJEKTU

Lokalizacja: Gdańsk ul. Chmielna 10-22
Inwestor:
"Spichlerz Ognisty Wóz" sp. z o.o. S.K.A.
Pracownia projektowa:
Pracownia KD Kozikowski Design
Powierzchnia całkowita całego kwartału:
46303,2 mkw
Powierzchnia całkowita części nadziemnej całego kwartału:
34605,5 mkw
Powierzchnia całkowita części podziemnej całego kwartału:
11697,7 mkw
Powierzchnia użytkowa części nadziemnej całego kwartału:
28155,8 mkw
Powierzchnia usługowa:
9950 mkw
Ilość mieszkań:
80
Ilość jednostek hotelowych:
260
Ilość miejsc postojowych:
219
Zakończenie realizacji:
2016

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.06.2013 09:48

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!