archirama.pl

Architektura jest najważniejsza. Premiera

Ewa Kuryłowicz, Zbigniew Maćków, Krzysztof Ingarden, Piotr Wróbel, Stanisław Niemczyk i Piotr Lewicki to niektórzy z architektów, którzy udzielili wywiadów Ewie Mańkowskiej-Grin. Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na premierę książki Architektura jest najważniejsza...

(Współczesna) Architektura jest najważniejsza. Rozmowy

Ewa Mańkowska-Grin, Architektura jest najważniejsza. Rozmowy, Seria: Architektura jest najważniejsza, tom I Wydawnictwo EMG, Kraków 2015, s. 268, cena 41 złotych

Fot: Wydawnictwo EMG - materiały prasowe

Współczesna architektura według projektantów

Architektura jest najważniejsza. Rozmowy to zapis wywiadów przeprowadzonych przez  Ewę Mańkowską-Grin, malarkę i wydawcę. Wywiady spisane zostały na przestrzeni roku, od jesieni 2014 począwszy. O współczesnej polskiej architekturze, pozycji architekta w Polsce, przestrzeni publicznej i innych problemach rozmawiają założyciele najbardziej znanych polskich pracowni architektonicznych. W tym gronie znaleźli się Zbigniew Maćkow, Piotr Lewicki, Kazimierz Łatak, Krzysztof Ingarden, Piotr Wróbel, Jan Łaś, Stanisław Niemczyk, Ewa Kuryłowicz oraz Dariusz Herman, Wojciech Subalski i Piotrem Śmierzewski.

Wspólnym punktem odniesienia dla wszystkich jedenastu rozmów są rozważania prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta i wykładowcy, współtwórcy Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i ojca autorki.
Premiera książki Architektura jest najważniejsza. Rozmowy odbędzie się 3 października 2015 o 16.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu (Bernardyńska 5).
Wydarzenie odbywa się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury (DoFA’15) przygotowanego przez wrocławski oddział SARP.

Autor: KZ
Zdjęcia: Wydawnictwo EMG - materiały prasowe
Data publikacji: 28.09.2015 14:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!