archirama.pl

Architektura – konkurs zaprojektuj ekologiczną bryłę

Architektura stała się popularnym tematem konkursowym. Firma Armstrong zaprasza wszystkich studentów do przesyłania projektów zielonych brył

Architektura – konkurs zaprojektuj ekologiczną bryłę
Fot: Amstrong

Bryły z wykorzystaniem ekologicznych produktów marki Armstrong to adresowany do studentów architektury z całego świata konkurs Amstrong Green Building Award. Główną tematyką konkursu jest zielone budownictwo, czyli projekty i bryły wykorzystujące ekologiczne rozwiązania.

 

Zielona architektura – bryły oceniane w 4 kategoriach 

Nadesłane prace oceniane będą w czterech kategoriach: oszczędność energii, zarządzanie odpadami, zarządzanie zasobami i jakość powietrza wewnętrznego.

Młodzi architekci już mogą zgłaszać swoje projekty brył 7 października 2013 roku. Aby to zrobić należy zalogować się na stronie: www.armstrong-green-building.org. Na tej stronie młodzi architekci będą także mogli zapoznać się ze szczegółowym regulaminem.

Konkursowe bryły młodzi architekcie mogą zgłaszać indywidualnie lub grupowo

Konkursowe bryły mogą zgłaszać zarówno grupy młodych architektów jak i indywidualnie. Nie ma także ograniczeń odnośnie liczby zgłoszonych projektów brył. Nadesłane projekty architektury muszą jednak spełniać podstawowe kryterium – nie mogą być wcześniej zrealizowane. Na architektów, którzy zwyciężą w jednej z czterech kategorii czekają statuetki oraz zaproszenie i prezentacja projektu na targi BATIMAT w Paryżu

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Amstrong
Data publikacji: 4.03.2013 17:35

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!