archirama.pl

Lotniska w Polsce. Architektura lotniska w Szymanach. Zobaczcie projekt który wygrał konkurs

Lotniska w Polsce. W konkursie na projekt architektury lotniska w Szymanach wzieło udział 65 prac polskich oraz zagranicznych architektów. Zwycięzył projekt Studia Form Architektonicznych Tomasza Lelli. Zobaczcie wizualizacje zwycięskiego projektu  

Architektura lotniska w Szymanach. Zobaczcie projekt który wygrał konkurs!

W konkursie na projekt architektury lotniska w Szymanach wzieło udział 65 prac polskich oraz zagranicznych architektów. Zwycięzył projekt Studia Form Architektonicznych Tomasza Lelli. Zobaczcie wizualizacje zwycięskiego projektu

 

Fot: materiały prasowe

Lotniska w Polsce. 30 kwietnia b.r. ogłoszono wyniki konkursu na architekturę lotniska w Szymanach na Mazurach. Komisja oceniała pracę pod względem funkcjonalności, łatwości rozbudowy, komfortu korzystania oraz kosztów eksploatacji. W założeniach konkursu bryła lotniska swoim wyglądem miała nawiązywać do Mazur. Według komisji kryteria te zostały spełnione w projekcie autorstwa Studia Form Architektonicznych Tomasza Lelli z Olsztyna.

Architektura zwycięskiego projektu

Lotniska w Polsce. Zwycięski projekt został doceniony za swoja prostą i nowoczesną architekturę. Na elewacji zostały umieszczone odlatujące żurawie, które mają pasażerom kojarzyć się z Mazurami. W architekturze portu lotniczego uwzględniono również strefy zieleni wraz z małymi lustrami wody. Zwycięski port ma być przygotowany do obsługi 300 tys. pasażerów rocznie. Jednocześnie jest on również przygotowany do ewentualnej rozbudowy, która pozwoli na obsługę 500 tys. osób. Budowa architektury portu ma kosztować 200 mln zł. Architektura nowego portu lotniczego ma zostać wybudowane na miejscu byłego lotniska wojskowego.

Dotacje z Unii i otwarcie lotniska

Lotniska w Polsce. Inwestor planuje żeby nawet 76% kosztów budowy architektury portu zostało pokrytych z dotacji Unii Europejskiej. Jednak żeby tak się stało, lotnisko musi zostać uruchomione najpóźniej do 2015 roku. Jeśli spółce zarządzającej uda się zebrać wszystkie dokumenty i pozwolenia wraz z decyzją środowiskową, budowa portu ruszy na początku 2014 roku. Co sądzicie o zwycięskim projekcie portu lotniczego w Szymanach na Mazurach?

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.06.2013 10:01

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!