Firma Dachser to działający globalnie operator logistyczny. Bryła nowej siedziby warszawskiego oddziału zlokalizowana będzie pod Warszawą w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II.
Architektura wnętrza – nowoczesna bryła centrum logistycznego
Architektura powstającej bryły składać się będzie z dwupiętrowego biura o powierzchni 750 mkw. oraz magazynu o powierzchni 7200 mkw. Zarówno budynek, jak i architektura wnętrza zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w przyszłości bez problemu rozbudować kompleksu. Architektura wnętrza magazynu o klasie A będzie miała 19 bram załadunkowych. Regały wysokiego składowania pomieszczą 8000 palet. Oświetlenie zastosowane w architekturze wnętrza będzie energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP.
Architektura – nowoczesna bryła dla niepełnosprawnych
Na ogrodzonym i strzeżonym terenie będzie znajdował się plac manewrowy wraz z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych. Architektura bryły oraz architektura wnętrza będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budowana bryła zastąpi obecną lokalizację operatora, mieszczącą się na warszawskim Targówku Przemysłowym.

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej
-
Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej
-
Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej
