Architektura
ARCHITEKTURA
JSK Architekci na temat edukacji architektonicznej

Architektura. Polska czy Niemcy. Gdzie studiuje się lepiej? Posłuchajcie, co na ten temat sądzą Prezesi pracowni JSK Architekci!

  • Komentarze

Posłuchajcie co na temat polskiej i niemiejckiej architektury sądzą architekci z pracowni JSK Architekci. jakie sa wady i zalety edukacji architektonicznej? A wy macie jakies porównania, którymi możecie się z nami podzielić? Czekamy na wasze komentarze!

Zbigniew Pszczulny i Mariusz Rutz, prezesi pracowni JSK Architekci porozmawiali z nami na temat edukacji architektonicznej. Porównaliśmy polski i niemiecki system nauczania studentów architektury. Ciekawi jesteście, gdzie lepiej studiować? Jakie plusy maja polskie uczelnie, a jakie niemieckie? Posłuchajcie naszej rozmowy!

Jak uważacie, co na temat polskiej edukacji architektonicznej powiedzą znani polscy architekci z pracowni JSK Architekci? Oboje studiowali na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, jednak Mariusz Rutz postanowił zakończyć swoją edukację zdobyciem dyplomu na Technicznym Uniwersytecie w Monachium. Z kolei Zbigniew Pszuczlny, po obronie pracy dyplomowej na Politechnice Gdańskiej, od razu wyjechał zdobywac praktykę architekoniczną w Niemczech.

>> Najważniejszy wynalazek w architekturze? Posłuchajcie bez czego nie obeszliby sie Prezesi z biura JSK Architekci!

Co jest nie tak z polską edukacją architektoniczną?

Co znanym i doświadczonym architektom najbardziej przeszkadza w polskiej edukacji architektonicznej? Co według nich powinno być najważniejsze na studiach, z czego polskie uczelnie powinny zrezygnować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej rozmowie z prezesami JSK Architekci! Dodatkowo dowiecie się, czy architektura to naprawdę tylko umiejętność rysowania, na co polscy studenci powinni zwrócić większą uwagę. Zapraszamy do słuchania rozmowy i komentowania!

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Data publikacji: 29.10.2013 12:16
do góry
uaktualnij licznik
PODOBNE
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.