archirama.pl

Architektura Poznania. Nowoczesna bryła w centrum Poznania: budynek mieszkalny obok Starego Rynku

Architektura Poznania. Bryła budynku mieszkalnego projektu Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich stanie u zbiegu Małych Garbar i ulicy Bóżniczej. Lokalizacja w centrum Poznania zapewni mieszkańcom bliskość najważniejszych atrakcji kulturalnych i zabytków miasta.

Architektura Poznania. Nowoczesna bryła w centrum Poznaniu. Zobaczcie budynek mieszkalny, który powstaje obok Starego Rynku w Poznaniu

Architektura Poznania. Bryła budynku projektu Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich stanie u zbiegu Małych Garbar i ulicy Bóżniczej. Lokalizacja w centrum Poznania zapewni mieszkańcom bliskość najważniejszych atrakcji kulturalnych i zabytków miasta.

Fot: materiały prasowe

Architektura Poznania. Bryła Bóżnicza to nowa inwestycja poznańskiego dewelopera, firmy Ataner. Budynek mieszkalno-usługowy powstaje u zbiegu Małych Garbar i ulicy Bóżniczej w samym centrum Poznaniu (w odległości 100 m od Starego Rynku, 200 m od Warty, 300 m od Cytadeli).  Taka lokalizacja budynku mieszkalnego ma spowodować duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród osób młodych, szukających mieszkań w centralnej części miasta. W obiekcie znajdą się  mieszkania o powierzchni od 42 mkw do 87 mkw oraz biura. Na parterze bryły budynku zostały zlokalizowane sklepy. Nowy budynek mieszkalny budowany przez firmę Ataner według projektu architektonicznego Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, m.in. własny monitoring oraz podziemną halę garażową umożliwiającą wygodne parkowanie. Planowane zakończenie budowy bryły Bóżnicza i oddanie nowych mieszkań w centrum Poznania ma nastąpić w 2015 roku.

Architektura Poznania: bryła usługowo-mieszkalna Bóżnicza

Architektura Poznania. W budynku mieszkalno-usługowym Bóżnicza zaprojektowanym  przez architektów z pracowni Ewy i Stanisława Sipińskich znajdą się zarówno kawalerki, jak i mieszkania czteropokojowe. Każde mieszkanie będzie wyposażone w duży balkon oraz panoramiczne, szerokie okna, które zapewnią lepsze oświetlenie wnętrza i większy komfort mieszkańców. Bryła budynku Bóżnicza będzie posiadała sześć kondygnacji w części biurowej i siedem w części mieszkalnej. Poprzez różnorodność elewacji budynek zyskał ciekawą architekturę i został pozbawiony monotonii. 

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.08.2013 14:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!