archirama.pl

Architektura Poznania. Poznań City Center otwarte!

Architektura Poznania. Poznań City Center, a dokładnie II etap Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny zostąło otwarte. Projekt obiektu powstał w międzynarodowej pracowni Bose International Planning and Architecture. Będziecie uczestniczyć w tym wydarzeniu? Czekamy na wasze opinie na temat tego obiektu!

25 października otwarcie Poznań City Center!

25 października otwarcie Poznań City Center!

Fot: materiały prasowe Bose International Planning and Architecture

Architektura Poznania. Poznań zyskał nowe centrum handlowe i komunikacyjne! Poznań City Center to połączenie nowych dworców ( kolejowego i autobusowego), centrum handlowego oraz trzypoziomowego parkingu. Projekt Poznań City Center powstał w międzynarodowej pracowni Bose International Planning and Architecture, a inwestorem całego przedsięwzięcia jest węgierski TriGranit Development Corporation.

Co znajdziemy we wnętrzu Poznań City Center?

Galeria handlowa i biura o powierzchni 160 tys. metrów kwadratowych, parking na około 1000 samochodów oraz węzeł komunikacyjny – to znajdzie się w nowoczesnej inwestycji Poznania. Otwarcie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny zainaugurowano 23.10, kiedy to w obecności Ambasadora Republiki Węgierskiej w Polsce odbyło się odsłonięcie ufundowanej poznaniakom przez TriGranit tablicy pamiątkowej poświęconej zapomnianemu wydarzeniu z października 1956 roku, kiedy to Poznaniacy pospieszyli z pomocą Braciom Węgrom walczącym krwawo z reżimem komunistycznym.

>> Zobacz również, jak wyglądało otwarcie galerii handlowej Plac Unii City Shopping w Warszawie! 

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: materiały prasowe Bose International Planning and Architecture
Data publikacji: 28.10.2013 09:53

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!