archirama.pl

Architektura. Projekt domu jednorodzinnego niczym z Jamesa Bonda: Skyfall autorstwa BXBstudio

Architektura. Projekt domu jednorodzinnego Skyfall autorstwa  BXBstudio to efekt ewolucji stworzonego w 2012 roku domu jednorodzinnego Skyfall House. Zmiany wprowadzone w bryle miały na celu ograniczenie metrażu, kosztów, ilości przeszkleń oraz konsumpcji energetycznej obiektu

Architektura niczym z Jamesa Bonda. Projekt domu jednorodzinnego Skyfall autorstwa  BXBstudio

Architektura. Projekt domu jednorodzinnego Skyfall autorstwa  BXBstudio został wykreowany w taki sposób aby spełnić oczekiwania klienta, którego wytycznymi była bryła funkcjonalna i przestronna, a zarazem zdefiniowana marzeniami o teatralnym zabarwieniu, filmowej fortecy rodem z filmów akcji Jamesa Bonda.

Fot: materiały prasowe

Architektura. Projekt domu jednorodzinnego Skyfall autorstwa  BXBstudio został wykreowany w taki sposób aby spełnić oczekiwania klienta, którego wytycznymi była bryła funkcjonalna i przestronna, a zarazem zdefiniowana marzeniami o teatralnym zabarwieniu, filmowej fortecy rodem z filmów akcji Jamesa Bonda.

Architektura. Projekt domu jednorodzinnego stanie na niewielkiej działce

Projekt domu jednorodzinnego powstanie na niewielkiej, niespełna 9 arowej działce, która znacznie ograniczyła możliwość swobodnego kreowania architektury budynku. Jego bryła jest maksymalnie dosunięta do drogi dojazdowej, a także do granic sąsiednich działek. To rozwiązanie miało na celu wygenerowanie możliwie największej przestrzenie ogrodu od strony południowej. Powierzchnia działki została powiększona o zaprojektowany zielony dach z bryłą nowoczesnej altany, a także taras na poziomie pierwszej kondygnacji. Wszystkie 3 poziomy bryły, czyli ogród, taras i ogród na dachu – zostały ze sobą połączone centralnym trzonem komunikacyjnym.

Bryła Skyfall niczym forteca Jamesa Bonda

Układ funkcjonalny w projekcie domu jednorodzinnego został podzielony na strefy. Od strony fasady północnej przyległej do drogi, ograniczono ilość przeszkleń oraz zlokalizowano pomieszczenia takie jak garaż, pomieszczenia techniczne czy kuchnię. Fasadę południową poprzez otwarte przeszklenia zintegrowano z przydomowym ogrodem. Tutaj znajduje się salon z panoramicznym kominkiem, jadalnia, salon kąpielowy, oraz biuro do którego przewidziano odrębne wejście. W tej strefie również zaprojektowano zadaszone schody zewnętrzne prowadzące na zielony dach wyposażony w niewielki drewniany pomost z którego rozpościera się widok na okolicę. Fasada południowa została wyposażona w podcienie i ekrany słoneczne, tak aby w okresach letnich chronić budynek przed nadmiernym przegrzaniem.

METRYKA OBIEKTU

Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś
Zespół: Bogusław Barnaś, Elena Casado Castrillo, Giulia Berloco
Współpraca: Dominika Ropek
Wizualizacje & Grafika: BXBstudio Bogusław Barnaś
Lokalizacja: Kraków, Polska
Data: 2012-2013
Powierzchnia: 345 m2
Klient: Prywatny

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.07.2013 17:02

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!