archirama.pl

Architektura. Projekt Toya Design w finale międzynarodowego konkursu

Architektura. Projekt Toya Design zgłoszony do międzynarodowego konkursu Triumph Pavilion 2013. Znalazł się w ścisłej czołówce finalistów. Zobaczcie projekt polskich architektów

Architektura. Projekt Toya Design w finale międzynarodowego konkursu

Wystawa finałowych prac w Londynie

Fot: materiały prasowe

Architektura. Projekt Toya Design zgłoszony do międzynarodowego konkursu Triumph Pavilion 2013 organizowanego przez Archtriumph London znalazł się w gronie finalistów. Tematem konkursu był Peace Pavilion. Uczestnicy architektonicznego konkursu mieli za zadanie zaprojektować tymczasowy pawilon dedykowany pokojowemu podzieleniu się Sudanu na Sudan Północny i Południowy.

Architektura – Toya Design zaproponowało odwróconą klepsydrę

Projekt architektoniczny zgłoszony na konkurs przez poznańskie studio Toya Design zainspirowane jest kształtem odwróconej klepsydry. Forma projektu pawilonu – tak jak każda klepsydra – składa się z dwóch pozornie rozdzielonych części, ale wciąż tworzących całość.

Architektura – projekt Toya Design nawiązuje do elementów nadal łączących oba państwa

Projekt Toya Design nawiązuje do elementów, które nadal łączą te dwa państwa takich jak kultura, tradycja czy klimat. Główny problem tego regionu jest utrudniony dostęp do wody pitnej. Stawiając wodę w centrum projektu, twórcy mieli nadzieję zwrócić uwagę przechodniów na problem braku wody w wielu regionach Afryki. Deszczówka i rosa wypływa przez utworzoną między ostrosłupami szczelinę, tworząc odwrócone źródło.

Architektura - wystawa finałowych prac w Londynie

Wystawę będzie można oglądać od 16 maja w Londynie w V &A Museum of Childhood. Tego dnia odbędzie się uroczyste otwarcie Pawilonu oraz wystawy, na której prezentowane będą wyróżnione projekty

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 15.05.2013 17:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!