archirama.pl

Architektura Szklarskiej Poręby. Hotel Sun & Snow Resorts Szklarska Poręba. Ruszył konkurs architektoniczny na projekt pięciogwiazdkowego hotelu

Architektura Szklarskiej Poręby. Rusza zamknięty konkurs na projekt hotelu Sun & Snow Resorts w Szklarskiej Porębie. Zadaniem uczestników jest stworzenie koncepcji pięciogwiazdkowego hotelu.

Architektura Szklarskiej Poręby. Zaprojektuj hotel Sun & Snow Resorts Szklarska Poręba. Ruszył konkurs architektoniczny na projekt pięciogwiazdkowego hotelu

Architektura Szklarskiej Poręby. Rusza konkurs na projekt hotelu Sun & Snow Resorts w Szklarskiej Porębie. Zadaniem uczestników jest stworzenie koncepcji pięciogwiazdkowego hotelu.

Fot: materiały prasowe

Architektura Szklarskiej Poręby już niedługo może wzbogacię się o nowy obiekt hotelowy. Sun & Snow wraz z inwestorem Univitae ogłaszają konkurs na projekt pięciogwiazdkowego hotelu Sun & Snow Resorts w Szklarskiej Porębie.

Architektura Szklarskiej Poręby – konkurs na projekt hotelu

Architektura Szklarskiej Poręby. Konkurs na projekt architektury pięciogwiazdkowego hotelu w Szklarskiej Porębie organizuje firma Sun & Snow zajmująca się krótkoterminowym wynajem apartamentów i będąca operatorem sieci ośrodków wypoczynkowych Sun & Snow Resorts. Obiekt, który mają zaprojektować uczestnicy konkursu ma powstać w ramach kompleksu wypoczynkowego Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba. Do współpracy przy wyborze najlepszego projektu architektonicznego inwestor zaprosił władze samorządowe, stowarzyszenia architektów w Polsce oraz swoich klientów i inwestorów (którzy będą mogli kupić poszczególne pokoje na potrzeby własne lub oddać w dzierżawę operatorowi hotelu, spółce Sun & Snow).

Architektura Szklarskiej Poręby – zadania postawione uczestnikom konkursu

Architektura pięciogwiazdkowego hotelu planowana jest jako jeden z czterech budynków kompleksu wypoczynkowego Sun & Snow Resorts w Szklarskiej Porębie. Według wstępnych założeń ma oferować około 150-200 pokoi hotelowych. Architekci biorący udział w konkursie, powinni zaplanować w bryle budynku sale restauracyjne i balowe, salę zabaw dla dzieci, sale zabiegów SPA, wraz z częścią basenową. Dodatkowe punkty jury przyzna za ergonomię, nowoczesność i wysmakowaną elegancję. Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba powstaje na zalesionej działce, z widokiem na Szrenicę i całą dolinę.

Architektura Sun & Snow Resort – jaką działalność prowadzić będzie hotel

Architektura hotelu, który jest przedmiotem konkursu ma być miejscem na organizację konferencji, szkoleń czy wesel. Hotelowy basen, restauracje, sale zabaw dla dzieci będą dostępne dla wszystkich gości ośrodka. Nowy pięciogwiazdkowy hotel będzie realizowany jako condohotel, to znaczy poszczególne pokoje hotelowe będą przeznaczone na sprzedaż. Dostępne będą zarówno standardowe pokoje hotelowe, jak i większe, najbardziej luksusowe apartamenty z widokiem na pasmo Karkonoszy.

Kolejna inwestycja w ramach kompleksu Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba

Hotel będący przedmiotem konkursu to kolejna inwestycja w ramach kompleksu Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba. Pierwszy budynek z blisko 45 apartamentami został oddany do użytku późną jesienią 2013 roku. Rozpoczęcie budowy nowego hotelu planowane jest na  przełom 2013/2014, a jej ukończenie dwa lata później. Więcej szczegółów na temat organizowanego konkursu dostępnych jest w siedzibie firmy Sun & Snow i na stronie www.SunAndSnow.pl.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 20.08.2013 17:25

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!