archirama.pl

Architektura Warszawy. Nowy wieżowiec projektu JSK Architekci. Zobaczcie bryłę, która może powstać w Warszawie

Architektura Warszawy. Bryła wieżowca, projektu JSK Architekci stanie pomiędzy ulicą Okopową, Młocińską a Burakowską, przy dawnym rondzie Babka. Wysoki na 120 metrów wieżowiec będzie sprawiał wrażenie zlepionych ze sobą kostek domina.

Architektura Warszawy. Nowy wieżowiec projektu JSK Architekci. Zobaczcie bryłę, która może powstać w Warszawie

Architektura Warszawy. Bryła wieżowca, projektu JSK Architekci stanie pomiędzy ulicą Okopową, Młocińską a Burakowską, przy dawnym rondzie Babka. Wysoki na 120 metrów wieżowiec będzie sprawiał wrażenie zlepionych ze sobą kostek domina.

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Wieżowiec projektu JSK Architekci ma powstać naprzeciwko CH Arkadia. Będzie to przeszklony 120- metrowy biurowiec (32 piętra), który wyglądem przypominać będzie bryłę, złożoną z trzech, przylegających do siebie przeszklonych płytek. Charakterystycznym elementem bryły budynku będzie wyłożona cegłą niższa część biurowca. W ten sposób architektura  wieżowca nawiązywać będzie do pofabrycznej zabudowy ulicy Burakowskiej.  Powierzchnia biur w budynku wyniesie 28 tys.mkw. W wieżowcu znajdzie się aż czteropiętrowy parking podziemny. Inwestorem jest spółka Green Property Group.

Przeszklona bryła w sąsiedztwie samowoli budowlanej

Architektura Warszawy. W miejscu, w którym planowana jest budowa wieżowca obecnie mieszczą się sklepy meblowe. Obok planowanej inwestycji znajduje się natomiast samowola budowlana - hotel Czarny Kot, który wciąż istnieje mimo iż nakaz rozbiórki budynku został wydany już 6 lat temu. Spółka Green Proprty Group ma jeszcze w  tym roku złożyć wniosek o pozwolenie na budowę budynku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie póżniej niż w połowie przyszłego roku  powinna otrzymać pozwolenie na budowę. Według obliczeń inwestora dwa i pół roku później budynek będzie już oddany do użytku.

Architektura Warszawy: biurowiec  projektu JSK Architekci

Architektura Warszawy. Pracownia JSK Architekci, która jest autorem projektu wieżowca ma na swoim końcie wiele spektakularnych realizacji. Należą do nich m.in. projekt biurowców, należących do kompleksu Business Garden czy Stadion Narodowy w Warszawie. Jeśli wysoki na 120 metrów wieżowec powstanie, będzie najwyższym obiektem wysuniętym tak daleko na północ. Tym samym przerośnie nawet wysoki na 100 metrów budynek Babka Tower, znajdujący się w okolicy. Nazwa wieżowca nie jest jeszcze ustalona. Prawdopodobnie zostanie mu nadana nazwa Rafaello Tower.

Na podstawie gazeta.pl

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.08.2013 16:21

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!