archirama.pl

Architektura Warszawy. Piano House projektu Grupa5. Nowy apartamentowiec inspirowany modernizmem

Architektura Warszawy. Wkrótce zakończy się budowa apartamentowca Piano House. Jego bryła inspirowana jest modernizmem. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia Grupa5.

Architektura Warszawy. Piano House projektu Grupa5. Nowy apartamentowiec inspirowany modernizmem
Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Budowa nowego apartamentowca Piano House na warszawskim Powiślu zakończy się na przełomie lutego i marca 2014 roku. Nowo wybudowany obiekt na mapie architektury Warszawy to pięciokondygnacyjny budynek z 81 mieszkaniami o powierzchni od 31 do 250 mkw. Ponadto, na parterze obiektu znajdą się dwa lokale o charakterze usługowym. Autorem projektu Piano House jest Grupa5.

Uzupełnienie śródmiejskiej tkanki Powiśla

Wszystkie apartamenty Piano House wyposażono w elementy typowego nowoczesnego budynku. W budynku znajdzie się trzypoziomowy garaż podziemny dla mieszkańców, tarasy, ogródki na parterze oraz loggie. Na najwyższej kondygnacji nowego obiektu architektury Warszawy zaprojektowano tarasy z rozległym widokiem na okolicę. Charakterystycznym elementem projektu jest otwarte patio z ławkami oraz specjalnie zaprojektowane alejki z indywidualnym oświetleniem. Ceny mieszań w Piano House zaczynają się od 12,6 tys. za mkw. 

Charakterystyczna elewacja Piano House

Architektura budynku apartamentowego Piano House podkreśla charakter inwestycji. Elewacja widoczna u zbiegu ulic Zajęczej i Topiel utrzymana jest w konwencji smukłych linii klawiatury fortepianu. Wykorzystane materiały takie jak: granit, piaskowiec, bazalt i onyks nadają specyficznego charakteru obiektowi. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na koniec czerwca 2014 roku.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe ICON Real Estate, materiały prasowe
Data publikacji: 27.11.2013 17:02

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!