archirama.pl

Architektura Warszawy. Polska Akademia Nauk z nowym budynkiem projektu Asman Pieniężny Architekci. Zobaczcie zwycięską koncepcję

Architektura Warszawy. Polska Akdemia Nauk rozstrzygnęła konkurs na projekt budynku C PRIM Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej. Zwycięską koncepcją okazała się praca warszawskich architektów ze studia Asman Pieniężny Architekci

Architektura Warszawy. Polska Akdemia Nauk z nowym budynkiem z pracowni Asman Pieniężny Architekci. Zobaczcie zwycięski projekt

Zwycięski projekt to pięciokondygnacyjna bryła o prostej, zwartej architekturze, która została zdeterminowana przez złożoną funkcję budynku, a także najbliższe sąsiedztwo i uwarunkowania wynikające z prawa miejscowego.

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Zaprojektowany przez Asman Pieniężny Architekci budynek C PRIM Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN stanie przy ulicy A. Pawińskiego 5 w Warszawie.

Architektura - zwycięski projekt autorstwa Asman Pieniężny Architekci

Zwycięski projekt to pięciokondygnacyjna bryła o prostej, zwartej architekturze, która została zdeterminowana przez złożoną funkcję budynku, a także najbliższe sąsiedztwo i uwarunkowania wynikające z prawa miejscowego.

Architektura - nowego budynku PAN

Architektura C PRIM projektu Asman Pieniężny Architekci dopełnia układ istniejących budynków tworząc wraz z nimi jednolitą całość. Choć jego bryłę połączono funkcjonalnie z istniejącym obiektem „C” to architekci zaproponowali rozwiązania, dzięki którym obiekt może działać samodzielnie. W architekturze budynku zastosowano rozwiązania, które redukują zapotrzebowanie na energię, a dzięki domknięciu istniejącego już układu obiektów PAN od strony północno-południowej uzyskano wewnętrzny dziedziniec.

Architektura - elastyczne wnętrze

Architektura wnętrza jest elastyczna: każdą kondygnację można dowolnie aranżować. Mocno zdefiniowany układ architektury wnętrza znalazł odzwierciedlenie na elewacji podzielonej poziomymi przeszklonymi, ciemnymi pasami. Takie rozwiązanie koresponduje z układem widocznym na innych budynkach IMDiK.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.07.2013 13:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!