archirama.pl

Architektura Warszawy. Rewitalizacja Kamienicy Ordynackiej - jak będzie wyglądała perła Śródmieścia

Architektura Warszawy. Rusza drugi etap rewitalizacji blisko stuletniej Kamienicy Ordynackiej w Warszawie. Odrestaurowaniem budynku i przywróceniem mu dawnej świetności zajęła się firma ICON Real Estate.

Architektura Warszawy. Rewitalizacja Kamienicy Ordynackiej - jak będzie wyglądała perła Śródmieścia

Rusza drugi etap rewitalizacji blisko stuletniej Kamienicy Ordynackiej w Warszawie

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Rozpoczyna się drugi etap modernizacji zabytkowej Kamienicy Ordynackiej usytuowanej na rogu ulic Okólnik i Ordynackiej w Warszawie. Dzięki pracom renowacyjnym przeprowadzonym w pierwszym etapie inwestycji, wnętrza perły zabytkowej architektury Warszawy odzyskały dawny blask. Odrestaurowany został także wewnętrzny dziedziniec oraz wejścia do klatek.

Połączenie nowoczesnej technologii z tradycyjną architekturą

Teraz firma zajmująca się kompleksową rewitalizacją zabytkowej kamienicy, ICON Real Estate zmodernizuje poddasze budynku adaptując je na apartamenty. Na najwyższym, 6. piętrze kamienicy znajdzie się 9 apartamentów o powierzchni od 36 do 220 mkw. Modernizacja poddasza rozpocznie się od stworzenia stalowej konstrukcji nowego dachu, który zostanie pokryty blachą. W ten sposób demontaż starych połaci zostanie przeprowadzony na końcu.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na maj 2014 roku. Do końca przyszłego roku odnowiona ma zostać także elewacja kamienicy. Wykonawcą generalnym jest firma Art. Reko, która specjalizuje się w renowacji i konserwacji zabytków.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 5.11.2013 16:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!