archirama.pl

Architektura wnętrz. Dom w szczerym polu projektu Ultra Architects. Mamy wideo!

Architektura wnętrz. Dom w szczerym polu to zespół drewnianych brył, w którym każda pełni inna funkcję. Architekci z pracowni Ultra Architects zaprojektowali nowoczesny obiekt tak, aby wpisywał się w wiejski krajobraz i dawał jego mieszkańcom poczucie prywatności.

Architektura Domu w szczerym polu. Zobaczcie bryłę projektu Ultra Architects. Galeria

 

Architektura projektu Ultra Architects to doskonały przykład jak połączyć w jednej bryle nowoczesność z wiejskim krajobrazem.

Fot: materiały prasowe

Architektura Domu w szczerym polu. Bryła domu projektu Ultra Architects została zaprojektowana na terenie, przypominającym olbrzymią łąkę. Otwarta przestrzeń działki licząca 3,8 hektara była dużym wyzwaniem dla architektów. Ich zadaniem było zaproponowanie architektury stwarzającej przyszłym użytkownikom poczucie intymności i ochronę przed silnymi podmuchami wiatru. Jak przyznają sami architekci z Ultra nazwa Dom w szczerym polu rzuciła im się na myśl już podczas pierwszej wizyty na działce.

UltraArchitects - DOM W SZCZERYM POLU from Filmpoint on Vimeo.

Architektura bryły w szczerym polu projektu Ultra Architects

Bryła Domu w szczerym polu od północy przylega do drogi. Dom od strony południowej natomiast graniczy z lasem, do którego trzeba przebyć odległość ponad 100 metrów. Zgodnie z warunkami zabudowy dom projektu Ultra Architects posiadać będzie dach w konstrukcji skośnej. Cały budynek pokryty został drewnem. Ściany wewnątrz domu wykończono sklejką, na zewnątrz zaś ściany pokryła okładzina z ciemnych desek.

Nowoczesna bryła w wiejskim krajobrazie

Projekt bryły Domu w szczerym polu ma przywodzić na myśl zabudowę wiejską. Architekci skoncentrowali się zwłaszcza na wkomponowaniu bryły w architekturę wiejskiego krajobrazu. Bryłę zaprojektowano w taki sposób, aby pomiędzy jej fragmentami powstały swoiste kieszenie. Służą one mieszkańcom domu jako tarasy i dodatkowo osłaniają przed gwałtowanymi podmuchami wiatru, które na tak dużej powierzchni powstają niemalże samoistnie.

Architektura domu przypominająca zabudowę wiejską

Od początku pracy nad projektem architekci wykluczyli budowę skomplikowanej i obfitującej w szczegóły bryły, która niczym nie przypominałaby wiejskiej zabudowy. Zaproponowano za to architekturę stwarzającą wrażenie zespołu prostych obiektów. Architekci z pracowni Ultra Architects zaprojektowali kompleks brył (każda o innej funkcji i  przeznaczeniu). W ten sposób budynek podzielił się na cztery części: część dzienną, techniczną, sypialną, i gościnną.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.09.2013 15:58

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!