archirama.pl

Architektura Wrocławia. Nowa bryła projektu Tamizo Architects na Wyspie Pomorskiej

Architektura Wrocławia. Tamizo Architects to autorzy kolejnej inwestycji, która zostanie zrealizowana na Wyspie Pomorskiej. Nowa bryła apartamentowca stanie na jednym z atrakcyjniejszych terenów Wrocławia.

5Architektura Wrocławia. Nowa bryła projektu Tamizo Architects na Wyspie Pomorskiej.

W bryle budynku znajda się przestrzenie mieszkalne. Architektura wnętrza bryły projektu Tamizo Architects przewiduje, że w części apartamentowej znajdą się zarówno jedno jak i dwupoziomowe lokale. Podział ten odzwierciedlono na zewnątrz bryły budynku kompozycją elewacji wykończonej drewnem i klinkierem

Fot: materiały prasowe

Architektura Wrocławia. Projektowana przez Tamizo Architects bryła stanie w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc Wrocławia - Wyspie Pomorskiej zlokalizowanej w centrum miasta nad południową odnogą Odry. To zabytkowe otoczenie z obiektami infrastruktury żeglugi rzecznej (Śluza Mieszczańska) stanowi atrakcyjne miejsce zarówno pod względem użytkowym jak i walorami estetycznymi. Udostępnienie Wyspy Pomorskiej jako przestrzeń publiczną podniesie jej atrakcyjność, a także otworzy całe założenie na Odrę.

Architektura Wrocławia – jaka funkcję będzie spełniała nowa bryła

Architektura bryły projektu Tamizo Architects mieścić będzie apartamenty na wyższych kondygnacjach i lokale usługowe na parterze, a także parkingi w części podziemnej. Jednym z głównych założeń projektowych było dostosowanie architektury budynku do wielkości okolicznej zabudowy, odpowiedni dobór materiałów. Ponadto projekt musił być wpisany zgodny z założeniami planu zagospodarowania miejscowego, kótry przywidywał na północny zachód od opracowywanego obszaru powstanie obiekt z wydzieloną przestrzenią publiczną. Na tej osi będzie także widoczna bryła Uniwersytetu Wrocławskiego.

Arxhitleruta wnętrza - dwupoziomowe apartamenty

W bryle budynku znajda się przestrzenie mieszkalne. Architektura wnętrza bryły projektu Tamizo Architects przewiduje, że w części apartamentowej znajdą się zarówno jedno jak i dwupoziomowe lokale. Podział ten odzwierciedlono na zewnątrz bryły budynku kompozycją elewacji wykończonej drewnem i klinkierem

Architektura nowej inwestycji - część usługowa

Lokale usługowe zlokalizowane będą na parterze we wschodniej części budynku (część B). Ogólnodostępne tarasy natomiast od strony południowej i wschodniej. Dzięki takiej lokalizacji użytkownicy będą mogli podziwiać walory rzeki Odry i zabudowy nadbrzeżnego Wrocławia. Dodatkowo rzece powstanie taras na wodzie, który w przyszłości może być wykorzystywany jako ogródek kawiarniany bądź keja. W zachodniej części bryły (część A) znajdzie się natomiast parking rowerowy. W części wschodniej ponadto architekci z Tamizo Architects zaprojektowali kładkę będącą dodatkowym połączeniem Wyspy Pomorskiej z Kępą Mieszczańską. Dzięki niej wyspa stanie się bardziej otwarta i zapewni większy przepływ ludzi. Rozpoczecie budowy planowane jest na 2015 roku.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.08.2013 17:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!