archirama.pl

Architektura Wrocławia. Nowa Papiernia: nowoczesne lofty w starej fabryce papieru

Architektura Wrocławia. Dobre wieści dla miłośników loftów z Wrocławia. W dawnej fabryce papieru, w historycznym otoczeniu Przedmieścia Oławskiego, powstaje osiedle mieszkaniowe Nowa Papiernia.

Architektura Wrocławia. Nowa Papiernia: nowoczesne lofty w starej fabryce papieru

Tak będzie wyglądało osiedle loftów Nowa Papiernia, które powstaje we Wrocławiu przy ul. Gen. T. Kościuszki.

Fot: materiały prasowe

Architektura Wrocławia. 129 – tyle mieszkań w stylu loft powstanie w pierwszym etapie budowy Nowej Papierni. Kolejne 53 dołączą do nich w przyszłym roku. Część z nich zajmie wnętrza dawnej niemieckiej fabryki papieru z 1899 roku. Reszta powstanie w osobnych budynkach, nawiązujących stylem do dawnej zabudowy Wrocławia. Sprawdźmy, co czeka ich przyszłych mieszkańców.

W Nowej Papierni

Projektanci Nowej Papierni – Artur Szczepaniak i Paweł Szczepaniak – postanowili wykorzystać detale o ponad stuletniej historii, które zachowały się w fabryce. Oryginalna cegła, którą odsłonięto podczas prac budowlanych, posłuży do dekoracji wnętrz. Poza tym w mieszkaniach znajdzie się wszystko, o czym marzą miłośnicy loftów: duże przestrzenie, surowe mury i nagi beton.

A co na zewnątrz? Dość powiedzieć, że Nowa Papiernia powstaje w zabytkowym otoczeniu Przedmieścia Oławskiego – dzielnicy dziewiętnastowiecznych kamienic, jednej z niewielu, które przetrwały II wojnę światową. Żeby dojść stąd do rynku Wrocławia, potrzeba kilkunastu minut.

Więcej niż loft

Ale Nowa Papiernia to nie tylko wyjątkowy klimat i przestrzeń – zapewnia Magdalena Śnieżek, dyrektor sprzedaży projektu. – To także połączenie stylu i techniki podnoszącej komfort życia. W starych murach spotkają się nowe technologie: Internet rozprowadzany przez światłowody oraz wideofony, które pozwolą mieszkańcom sterować urządzeniami elektronicznymi (np. włączać oświetlenie lub zwiększać temperaturę w pokoju). Inteligentny system wentylacyjny dopasuje wilgotność powietrza do liczby osób przebywających w lofcie.

Jak podaje deweloper, RED Real Estate Development, za m kw. mieszkania w Nowej Papierni trzeba będzie zapłacić od 6190 do 8600 zł.

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.10.2013 17:18

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!