archirama.pl

Architektura Wrocławia. Nowy projekt bryły autorstwa medusagroup. We Wrocławiu rusza budowa największego biurowca Skanska

Architektura Wrocławia. Bryła Biurowca Dominikańskiego we Wrocławiu projektu medusagroup będzie przykładem ekobiura. W nowej budynku wykorzystane zostaną materiały pochodzące z recyklingu. Ciekawostką będzie fakt, że częścią nowoczesnego obiektu stanie się historyczny Pałac Oppersdorfów

Architektura Wrocławia. Nowy projekt bryły autorstwa medusagroup. We Wrocławiu rusza budowa największego biurowca Skanska

W biurowcu planowane jest stworzenie 370 miejsc parkingowych a także stojaków na rowery. Ponadto dla rowerzystów przewidziano specjalne przebieralnie oraz prysznice. Oddanie do użytku pierwszej fazy projektu wraz z podziemnym parkingiem przewidziane jest na drugi kwartał 2015 roku.

Fot: materiały prasowe

Architektura Wrocławia. Projekt biurowca Dominikańskiego będzie czwartą realizacją dewelopera Skanska. Tym razem jednak będzie to największy obiekt biurowy tego inwestora we Wrocławiu. Bryła biurowca powstanie na rogu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, w okolicy Placu Dominikańskiego i wrocławskiego rynku. W początkowym etapie realizacji projektu ma stanąć budynek o łącznej powierzchni 16 000 mkw. Projekt biurowca powstał w wyniku współpracy Skanska S.A. z pracownią architektoniczną medusagroup.

Zabytkowa bryła włączona w nowoczesną architekturę biurowca

Architektura Wrocławia. Według założenia projektu powierzchnia najmu bryły biurowca wyniesie około 40 000 mkw. Budynek  będzie składał się z 2 kondygnacji podziemnych i 7 naziemnych. Inwestycji nie wyróżnia tylko gigantyczny rozmiar biurowca, ale i połączenie nowoczesnej architektury z zabytkowym budownictwem. Na terenie zakupionym przez inwestora zachował się historyczny Pałac Oppersdorfów, będący pod ochroną konserwatora zabytków. Deweloper Skanska w porozumieniu z nim postanowił włączyć prastarą budowlę do swojego projektu. W zależności od potrzeb najemców Pałac, zostanie zaadaptowany na biura lub powierzchnie handlowo-usługowe.

Biurowiec Dominikański ekobiurem

Architektura Wrocławia. W projekcie budynku architekci z medusagroup wykorzystali przyjazne środowisku rozwiązania. Dominikański podobnie jak inne biurowce należące so Skanska S.A. uzyska certyfikat w systemie środowiskowym LEED. Taki certyfikat możliwy jest do uzyskania dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, które zminimalizują wpływ obiektu na środowisko i przełożą się na zmniejszenie kosztów najemnców. Do ekologicznych rozwiązań zaliczyć można między innymi nowoczesny system klimatyzacji i nawilżania powietrza, energooszczędne światło, wodooszczędną armaturę a także użycie w budownictwie materiałów z recyklingu. W biurowcu planowane jest stworzenie 370 miejsc parkingowych a także stojaków na rowery. Ponadto dla rowerzystów przewidziano specjalne przebieralnie oraz prysznice. Oddanie do użytku pierwszej fazy projektu wraz z podziemnym parkingiem przewidziane jest na drugi kwartał 2015 roku.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 31.07.2013 12:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!