archirama.pl

WUWA2: Nowe Żerniki. Architektura Wrocławia. WUWA2 – idealne osiedle we Wrocławiu zaprojektowane przez 40 architektów!

Architektura WUWA 2 to awangardowe założenie przeniesione do współczesności. W wielu założeniach nawiązuje do wystawy WUWA z 1929 roku. Zobaczcie, jak będzie wyglądać osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu – pierwszy etap założenia WUWA 2!

Celem tego projektu jest stworzenie wymarzonego miejsca dla każdego mieszkańca, ich miejsca na ziemi

Celem tego projektu jest stworzenie wymarzonego miejsca dla każdego mieszkańca, ich miejsca na ziemi

Fot: Materiały prasowe wroclaw.pl

Architektura Wrocławia. We Wrocławiu do 2016 roku ma zakończyć się budowa pierwszego etapu projektu WUWA2. Niebawem do współpracy zaproszeni zostaną inwestorzy. Architektura Osiedla Nowe Żerniki powstaje w pobliżu Stadionu Miejskiego i jest drugą edycją prezentowanej w 1929 roku wystawy idealnego miasta - mieszkania i miejsca pracy, której modele do dzisiaj prezentowane są jako awangarda polskiego modernizmu. Dzięki projektowi WUWA2 Wrocław powraca do tej awangardy z wielkim przytupem tylko tym razem w nowoczesnej odsłonie.

Architektura na wysokim poziomie

Nowe Żerniki to architektura tworzona przez najlepszych wrocławskich architektów. Architektura osiedla ma przede wszystkim zadbać o potrzeby nowoczesnego mieszkańca, a dodatkowo ułatwić budowanie więzi społecznych. Poza tym nowe osiedle ma stać się architektoniczną wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Powstające osiedle to nie tylko architektura bloków mieszkalnych. Dodatkowo na całe założenie Nowe Żerniki składają się między innymi szkoła, przedszkola, dom seniora, także dom kultury, który znajdzie się w przebudowanym schronie.

>> Zobacz co warto zobaczyć we Wrocławiu!

W osiedlu nie zabraknie zieleni, w której zaprojektowano liczne aleje spacerowe. Aby osiedle było samowystarczalne wkomponowano tu również kameralne punkty handlowe oraz usługowe. Pomyślano także o wzmacniającym więzi społeczne skwerze, w pobliżu, którego znajdą się obiekty rekreacyjne, takie jak: boiska, korty, czy place zabaw. Nie wyklucza się budowy kościoła.

Architektura osiedla to nie tylko budynki wielorodzinne

Osiedle Nowe Żerniki to przede wszystkim przyszłe miejsce zamieszkania tysięcy lokatorów. Będą oni mieli do wyboru nie tylko mieszkanie w przysłowiowym dziesięcio - piętrowcu. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostaną oddane duże budynki wielorodzinne, jak i kameralne jednostki złożone z kilku mieszkać. W założeniu znajdą się także domy jednorodzinne, zarówno szeregowe jak i wolnostojące.

Podsumowując wszystko co ma znaleźć się w założeniu Nowe Żerniki, można stwierdzić, że powstanie autonomiczna część miasta. Będzie ona zaopatrzona w każdą funkcję i usługę, która jest potrzebna mieszkańcom do życia. Czekamy na koniec realizacji, a to już w 2016 roku!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Materiały prasowe wroclaw.pl
Data publikacji: 9.05.2013 11:09

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!