archirama.pl

Architektura współczesna osiedli. Nowa warszawska inwestycja na Bielanach – jakie są apartamenty w Willi Lindego?

W lewobrzeżnej części Warszawy powstają właśnie apartamenty nowej inwestycji warszawskiej – Willi Lindego. Bryła zlokalizowana jest 250 m od stacji metra, wśród terenów zielonych, w spokojnej części jednego z osiedli warszawskich - Bielany

Bryła nowej Willi Lindego na Bielanach projektu Grupa 5 Architekci

Bryła nowej Willi Lindego na Bielanach projektu Grupa 5 Architekci

Elegancka bryła willi na Bielanach

Willa Lindego, usytuowana jest w sercu jednej z najbardziej zielonych dzielnic warszawskich – na Bialanach, przy ul. Wrzeciono 2. Bryła, której budowa ma zakończyć się w IV kwartale 2015,  ma zapewnić 121 apartamentów. W okolicy znajdują się liczne parki, rezerwaty przyrody i naturalne lasy, np.  Las Bielański, Las Młociński, a także Kampinoski Park Narodowy. Aż 1/3 obszaru Bielan to tereny zielone.

Architektura współczesna nowej inwestycji warszawskiej została zaprojektowania z dbałością o każdy szczegół i przyszły komfort użytkowania tego obiektu. Architekci z pracowni Grupa 5 Architekci postarali się aby nowoczesność i funkcjonalność oraz miejskość pozostały w zgodzie z otaczającą naturą. Projektanci stworzyli kaskadową formę, która umożliwia podziwianie widoków na atrakcyjną okolicę. Na osiedlu zaprojektowano zielony dziedziniec ze starannie dobraną roślinnością i małą architekturą. Funkcjonalne mieszkania, których metraż to od 32 do 97,5 mkw, wyposażone są w panoramiczne okna, przestronną loggię lub taras, dzięki czemu są odpowiednio doświetlone. Wyjątkowe apartamenty zlokalizowane na ostatniej, piątej kondygnacji, mają antresole i dużo większe niż pozostałe tarasy, z których widać pobliski Las Lindiego, tereny zielone osiedla Bielany i panoramę całej Warszawy. W parterze znajduje się 8 punktów handlowo – usługowych o powierzchni od ok. 50 do ok. 98 mkw, natomiast w podziemiu – 2 poziomowy garaż na 154 samochody. Ceny mieszkań wahają się od 7 990 do 12 880 złotych za mkw. Inwestorem willi jest Dom Development SA, natomiast generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud SA.


Willa Lindego to dość kameralna inwestycja, zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół, z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Jestem przekonany, że spotka się z bardzo dobrym odbiorem wśród klientów – komentuje Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development SA

Data publikacji: 6.08.2014 10:19

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!