archirama.pl

Architektura współczesna szkoły podstawowej z energetycznym wnętrzem

Bryła, która powstała w pracowni architektonicznej DeZwarteHond, to nie tylko szkoła podstawowa, ale również obiekt pełniący szereg innych interesujących funkcji sportowo - rekreacyjnych. Dzięki temu zarówno dzieci jak i rodzice mogą korzystać z jednego miejsca w tym samym czasie

Multifunkcjonalna architektura współczesna - The Klarendal w miejscowości Arnhem w Holandii  autor: pracownia architektoniczna DeZwarteHond

Multifunkcjonalna architektura współczesna - The Klarendal w miejscowości Arnhem w Holandii

autor: pracownia architektoniczna DeZwarteHond

Kolorowe wnętrza wielofunkcyjnej bryły

Wielofunkcyjny obiekt Mfa Klarendal znajduje się w miejscowości Arnhem w Holandii, na terenie dawnych baraków wojskowych. Oprócz sprawowanej funkcji, która jest szkoła podstawowa, obiekt oferuje wiele innych udogodnień, takich jak: świetlica, centrum odnowy biologicznej, lokalny sklep, dom kultury, sala taneczna i sportowa czy szkółka kickboxingu. Projekt architektury współczesnej zespołu powstał w pracowni architektonicznej DeZwarteHond. Powierzchnia multifunkcjonalnej przestrzeni to 5 000 mkw.

Od samego początku w proces powstawania obiektu zaangażowani byli przyszli użytkownicy. Między innymi dzięki temu bryła, która powstała w efekcie, jest wyjątkowo żywa, elastyczna i energetyczna. W centrum budynku znajduje się przestronne, wielofunkcyjne atrium oferujące przestrzeń interakcji między pokoleniem nauczycieli, dzieci i rodziców. Sufity klas, sal i innych miejsc w budynku zawieszone są wysoko, aby zapewnić przejrzystość i większy komfort użytkowania.

Stonowana kolorystyka elewacji jest tłem dla kolorowych wnętrz, w których dominują jaskrawa pomarańcz i zieleń. Najbardziej charakterystycznym elementem architektury współczesnej jest pomarańczowa wewnętrzna klatka schodowa w atrium. Dzięki dodatkowym funkcjom szkoła promuje troskę o własne ciało oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 13.11.2014 16:23

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!