archirama.pl

Architektura – zobaczcie niesamowitą bryłę i architekturę wnętrz Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Mamy piękne zdjęcia!

Architektura i architektura wnętrz Małopolskiego Ogrodu Sztuki to jedna z najciekawszych brył nie tylko Krakowa, ale całego województwa małopolskiego. Zobaczcie projekt z portfolio Ingarden & Ewý Architekci.

Architektura – zobaczcie niesamowitą bryłę i architekturę wnętrz Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Mamy piękne zdjęcia!
Fot: Marcin Czechowicz

Architektura i architektura wnętrz Małopolskiego Ogrodu Sztuki funkcjonuje od połowy października 2012 roku. Ta niesamowita bryła mieści się przy ulicy Rajskiej 12, naprzeciwko Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Dotychczas w jej wnętrzach od 1948 roku znajdowały się pracownie scenotechniczne dwóch teatrów: Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatru Starego.

Architektura – bryła łącząca zabytkowe elementy z nowoczesnością

Pracownia Ingarden & Ewý Architekci, w której portfolio znalazł się zwycięski projekt (konkurs ogłosił Teatr Słowackiego oraz SARP) zaproponowała koncepcję pięciokondygnacyjnej bryły, która łączy zastane, zabytkowe elementy z nowoczesnością.
Zza przeszklonej fasady architektury Małopolskiego Ogrodu Sztuki widać zrekonstruowaną część muru starego budynku. Została ona ponownie wybudowana z przeszuło stuletnich cegieł. Bryła budynku idealnie komponuje się z otoczeniem. Uzyskano to poprzez zadaszenie poprowadzone tak jak dachy sąsiadujących z bryłą zabudowań.

Architektura wnętrz – wielofunkcyjne wnętrza MOSu

Architektura i architektura wnętrz Małopolskiego Ogrodu Sztuki wykorzystywana jest przez  dwie instytucje: Teatr im Juliusza Słowackiego oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. We wnętrzach zaaranżowano mediatekę z ogromną kolekcją multimedialnych zasobów książek oraz muzyki. Architektura wnętrz skrywa także wielofunkcyjną salę widowiskową, która mieści ok. 300 osób. Jej wnętrza przystosowane są na potrzeby dużych spektakli, kameralnych koncertów, wystaw, seansów filmowych, oraz spotkań takich jak konferencje czy pokazy mody. Kolejnym wnętrzem jest sala kinowa na 98 miejsc. Architektura i architektura wnętrz bryły Małopolskiego Ogrodu Sztuki daje możliwości do organizacji różnorodnych projektów wykorzystujących kilka dziedzin sztuki.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Marcin Czechowicz
Data publikacji: 6.02.2013 18:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!