Architektura
ARCHITEKTURA
Biennale w Wenecji

Konkurs na wystawę w pawilonie. Biennale w Wenecji. Zaprojektuj wystawę na Biennale w Wenecji. Ruszył konkurs na projekt wystawy w Polskim Pawilonie.

  • Komentarze

Biennale w Wenecji. Zaprojektuj wystawę na Biennale w Wenecji. Ruszył konkurs na projekt wystawy w Polskim Pawilonie.

Plan Pawilonu Polskiego w Wenecji, z archiwum Zachęty

Fot: archiwum Zachęty

Biennale w Wenecji. Zaprojektuj wystawę na Biennale w Wenecji -ruszył konkurs na projekt wystawy w Polskim Pawilonie. Sprawdźcie jakie trzeba spełniać kryteria.

Biennale w Wenecji. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki ogłosiły konkurs na projekt wystawy, która zostanie zrealizowana w Polskim Pawilonie i zaprezentowana podczas 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury w Wenecji w 2014 roku pod ogólnym tytułem „Fundamentals".

Konkurs na projekt wy stawy - Biennale w Wenecji

Aby zgłosić projekt wystawy do Polskiego Pawilonu  na Biennale w Wenecji trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim przesłany projekt kuratorski powinien zawierać koncepcję wystawy, pełny scenariusz wystawy wraz z wizualizacją, streszczenie scenariusza wystawy oraz kosztorys produkcji wystawy. Sam kurator zaś, bądź w przypadku zespołu kuratorskiego co najmniej jedna osoba musi posiadać wykształcenie wyższe, doskonale poruszać się po zagadnieniach współczesnej architektury oraz mieć  doświadczenie kuratorskie w organizowaniu wystaw, a także władać językiem angielskim.

Biennale w Wenecji – jak nadesłać prace konkursową

Projekt wystawy na Biennale w Wenecji powinien być nadesłany anonimowo. Oznacza to, że nie mogą być na nim umieszczone nazwiska kuratora bądź kuratorów projektu. Na projekcie należy umieścić godło, a następnie powtórzyć je na załączonej kopercie. W tej samej kopercie powinny także znaleźć się informacje: powtórzenie godła, imię i nazwisko kuratora, adres i telefon, CV oraz podpisane oświadczenie, że projekt kuratorski jest dziełem kuratora i prawa autorskie należą do niego.

Konkurs na projekt wystawy na Biennale w Wenecji – po ogłoszeniu wyników wystawa pokonkursowa

Prace konkursowe na projekt wystawy w Polskim Pawilonie na Biennale w Wenecji wraz ze streszczeniami scenariusza będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej po ogłoszeniu wyników. Udostępnienie pełnego scenariusza wystawy wraz z wizualizacją projektu nastąpią za pisemną zgodą kuratora.

Konkurs na projekt wystawy na Biennale w Wenecji - terminy

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w konkursie na projekt wystawy na Biennale w Wenecji powinny przesłać projekt do 15 września 2013 roku (decyduje data stempla pocztowego, z tym że graniczną datą nadejścia projektów do rozpatrzenia jest termin posiedzenia Jury konkursu w dn. 01.10.2013 roku) na adres:

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
pl. Małachowskiego 3
00-916 Warszawa
z dopiskiem „Biennale Architektury 2014"

Pełne warunki i zasady uczestnictwa w konkursie na projekt wystawy podczas Biennale w Wenecji dostępne są pod linkiem http://www.zacheta.art.pl/article/view/1404/konkurs-la-biennale-di-venezia-2014

Dodatkowych informacji udziela Joanna Waśko – j.wasko@zacheta.art.pl

14. Międzynarodowa Wystawa Architektury – la Biennale di Venezia „Fundamentals" odbywać się będzie od 7 czerwca do 23 listopada 2014. Kuratorem generalnym wystawy jest Rem Koolhaas.

przeczytaj rowniez
Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: archiwum Zachęty
Data publikacji: 20.06.2013 11:51
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.