archirama.pl

BIM na BUDMIE

Systemy modelowania informacji o budynku (BIM) są coraz częściej stosowane w projektowaniu współczesnej architektury. Na targach BUDMA 2016 na gości czekać będzie specjalna strefa promująca stosowanie programów BIM

BIMstrefa ARCHISPACE 2016

BIMstrefa ARCHISPACE, targi BUDMA 2016 w Poznaniu 

Fot: Procad, materiały prasowe

BIMstrefa ARCHISPACE to już stały element targów BUDMA. Po raz pierwszy prezentację systemów BIM w specjalnie na ten cel wydzielonej przestrzeni zorganizowano dziesięć lat temu. Od tego czasu wiele zmieniło się w praktyce projektowej. Według badań przeprowadzonych przez firmę Autodesk w 2015 roku, w co czwartej pracowni i biurze architektonicznym programy do modelowania informacji o budynku były wykorzystywane w praktyce.

BIMstrefa ARCHISPACE służy promowaniu nowego oprogramowania. Jej organizatorzy zapraszają projektantów do dyskusji, przygotowali również prezentacje dotyczące typowych problemów. Te aktualne pytania to między innymi wyjaśnienie, jak sprawnie i niedrogo wdrożyć BIM w pracowni projektowej, jak zacząć pracę w nowym systemie, zorganizować współpracę międzybranżową i poradzić sobie z najczęściej występującymi problemami projektowymi po przejściu z „AutoCADa” do BIM-u. Łączenie w ciągu czterech lutowych dni ma się odbyć ok. 60 krótkich wykładów i warsztatów. Zachętą do odwiedzenia strefy mają być bezpłatne płyty DVD z archiwum 50 000 plików CAD / BIM, obejmjącym rysunki 2D, modele 3D, rodziny Revit, wzory ułożeń, kreskowania i tekstury oraz materiały szkoleniowe Procad.
 
BIMstrefa ARCHISPACE
BUDMA 2016
2-5 lutego 2016
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, Poznań
Hala 4, stoisko 58

Autor: KZ
Zdjęcia: Procad, materiały prasowe
Data publikacji: 15.01.2016 14:36

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!