archirama.pl

Biuro architektoniczne MVRDV na Łódź Design Festival

Najlepsze projekty biura MVRDV znalazły się na wystawie prezentowanej w ramach Łódź Design Festival 2015

Wystawa MVRDV w Polsce

Łódź Design Festival 2015, wystawa projektów MVRDV

Fot: Piotr Baran, materiały prasowe Roosevelta 22

Wystawa „Roosevelta 22 – idea architektury odpowiedzialnej społecznie”  to przegląd prac znanego biura projektowego z Holandii. Większość prezentowanych obiektów, jak Market Hall w Rotterdamie i Book Mountain w holenderskim mieście Spijkenisse. Pozostałe bryły to Pyjama Garden, Silodam, Book Mountain, Mirador, Balancing Barn oraz Expo 2000. Wystawa swój tytuł zawdzięcza natomiast pierwszemu projektowi realizowanemu w Polsce, kompleksowi Roosevelta 22 w Poznaniu.

Bryła kontenera

Podczas Łódź Design Festival 2015 ekspozycję ulokowano w kontenerze na dziedzińcu Centrum Festiwalowego. Za projekt ten przestrzeni wystawienniczej odpowiada NO Natkaniec Olechnicki Architekci, pracownia architektoniczna współpracująca z MVRDV przy realizacji Roosevelta 22. Projekt ekspozycji i jej aranżacji nawiązuje do trwającej obecnie budowy. Zaprezentowano także nietypowe rozwiązania wprost z placu budowy, takie jak prefabrykowane elementy elewacji.

Roosevelta 22

Nowa przestrzeń w Poznaniu to zespół bardzo różnych budynków. W obrębie kompleksu Roosevelta 22 znajduje się z jednej strony zabytkowy, XIX-wieczny budynek Concordia Design, zaś z drugiej bryła biurowca Bałtyk. Pomiędzy nimi powstaje tzw. Podwórko, czyli plac, według planów inwestora służący różnym grupom mieszkańców miasta. Przestrzeń ma być wielofunkcyjna i służyć zarówno pracownikom biur w Bałtyku, jak i mieszkańcom oraz gościom odwiedzającym centrum designu Art._Inkubator.

Wykład Nathalie de Vries

Wystawie towarzyszy wykład Nathalie de Vries, architektki, współzałożycielki biura architektonicznego MVRDV. Jej prezentacja pod tytułem Idea architektury odpowiedzialnej społecznie, Roosevelta 22 dotyczy między innymi problemów współczesnej architektury w związku z nowymi funkcjami miast i oczekiwaniami mieszkańców.


Roosevelta 22 – idea architektury odpowiedzialnej społecznie
8-18 października 2015, kontener przed wejściem głównym do Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi
Łódź Design Festival 2015

Wykład Nathalie de Vries, 16 października 2015, 17.30 Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3, budynek c, sala wykładowa 23

Więcej informacji: www.roosevelta22.com.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Piotr Baran, materiały prasowe Roosevelta 22
Data publikacji: 14.10.2015 14:41

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!