Architektura
ARCHITEKTURA

Biurowiec U15 w Milanie - open space, opływowe kształty i nowoczesna elewacja

 • Komentarze

U15 Office building - biurowiec w Milanie,Włochy autor: Cino Zucchi Architetti

U15 Office building - biurowiec w Milanie,Włochy

autor: Cino Zucchi Architetti

 • U15 Office building widziane z daleka - biurowiec w Milanie,Włochy autor: Cino Zucchi Architetti
 • Bryła U15 Office building - biurowiec w Milanie,Włochy autor: Cino Zucchi Architetti
 • Elewacja U15 Office building - biurowiec w Milanie,Włochy autor: Cino Zucchi Architetti
 • U15 Office building - biurowiec w Milanie,Włochy autor: Cino Zucchi Architetti

U15 Office building - biurowiec autorstwa pracowni Cino Zucchi Architetti zlokalizowany jest na Milanofiori Nord – obszarze charakteryzującym się wysokiej jakości architekturą współczesną osadzoną na terenach parkowych. Plan zagospodarowania tego terenu zaprojektował holenderski architekt i urbanista Erick van Egeraat

Nowoczesny Biurowiec U15 – perforowana elewacja z anodowanego aluminium

Projekt biurowca U15 w Milanie autorstwa Cino Zucchi Architetti dostosowuje się do wskazań planu zagospodarowania podkreślając związek pomiędzy architekturą współczesną, zielenią parku i otwartymi przestrzeniami wokół nich. Duży nacisk położony został na dbałość o odpowiednią orientację budynku – lokalizację względem słońca, a także troskę o środowisko miejsc pracy. Istotna była również relacja z przestrzenią publiczną.

Budynek jest siedzibą jednej z największych na świecie spółek inwestycyjnych, która zrzesza agencje reklamy i marketingu w jednym, nowoczesnym budynku o opływowym kształcie. Od strony południowej dwa człony bryły otwierają się na krajobraz tworząc rodzaj dziedzińca. Na parterze znajduje się recepcja i lobby, które są kontynuacją przestrzeni publicznej znajdującej się na zewnątrz. W centralnym rdzeniu obiektu znajduje się komunikacja –schody, winda. Pozostałe przestrzenie zaprojektowane są jako open space, co jest dogodnym rozwiązaniem pozwalającym na dowolną aranżację wnętrz. Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi pozostałe dwie klatki schodowe zlokalizowane są po drugiej, południowej stronie budynku. W dwukondygnacyjnym podpiwniczeniu znajdują się parkingi.

Konstrukcja budynku składa się z siatki grubych kolumn i cienkich stropów żelbetowych. Zewnętrzna powłoka jest podzielona na kilka warstw. Przyczyniają się one do zapewnienia wymaganej wydajności w zakresie oddziaływania na środowisko naturalne.

Poszczególne elementy elewacji powstały z perforowanego, anodowanego aluminium. Moduły wykonano w różnych wymiarach i w czterech wariantach kolorystycznych – beżowy, jasny brąz, ciemny brąz oraz złoty. Dzięki temu nowoczesna elewacja ma charakter. Jest żywa, dynamiczna i zmienia się wraz z upływem kolejnych godzin.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.