archirama.pl

Biurowiec U15 w Milanie - open space, opływowe kształty i nowoczesna elewacja

U15 Office building - biurowiec autorstwa pracowni Cino Zucchi Architetti zlokalizowany jest na Milanofiori Nord – obszarze charakteryzującym się wysokiej jakości architekturą współczesną osadzoną na terenach parkowych. Plan zagospodarowania tego terenu zaprojektował holenderski architekt i urbanista Erick van Egeraat

U15 Office building - biurowiec w Milanie,Włochy  autor: Cino Zucchi Architetti

U15 Office building - biurowiec w Milanie,Włochy

autor: Cino Zucchi Architetti

Nowoczesny Biurowiec U15 – perforowana elewacja z anodowanego aluminium

Projekt biurowca U15 w Milanie autorstwa Cino Zucchi Architetti dostosowuje się do wskazań planu zagospodarowania podkreślając związek pomiędzy architekturą współczesną, zielenią parku i otwartymi przestrzeniami wokół nich. Duży nacisk położony został na dbałość o odpowiednią orientację budynku – lokalizację względem słońca, a także troskę o środowisko miejsc pracy. Istotna była również relacja z przestrzenią publiczną.

Budynek jest siedzibą jednej z największych na świecie spółek inwestycyjnych, która zrzesza agencje reklamy i marketingu w jednym, nowoczesnym budynku o opływowym kształcie. Od strony południowej dwa człony bryły otwierają się na krajobraz tworząc rodzaj dziedzińca. Na parterze znajduje się recepcja i lobby, które są kontynuacją przestrzeni publicznej znajdującej się na zewnątrz. W centralnym rdzeniu obiektu znajduje się komunikacja –schody, winda. Pozostałe przestrzenie zaprojektowane są jako open space, co jest dogodnym rozwiązaniem pozwalającym na dowolną aranżację wnętrz. Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi pozostałe dwie klatki schodowe zlokalizowane są po drugiej, południowej stronie budynku. W dwukondygnacyjnym podpiwniczeniu znajdują się parkingi.

Konstrukcja budynku składa się z siatki grubych kolumn i cienkich stropów żelbetowych. Zewnętrzna powłoka jest podzielona na kilka warstw. Przyczyniają się one do zapewnienia wymaganej wydajności w zakresie oddziaływania na środowisko naturalne.

Poszczególne elementy elewacji powstały z perforowanego, anodowanego aluminium. Moduły wykonano w różnych wymiarach i w czterech wariantach kolorystycznych – beżowy, jasny brąz, ciemny brąz oraz złoty. Dzięki temu nowoczesna elewacja ma charakter. Jest żywa, dynamiczna i zmienia się wraz z upływem kolejnych godzin.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 10.10.2014 14:06

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!