archirama.pl

Boniek wstrzyma budowę siedziby PZPN?

W środę został zwołany pierwszy zarząd Polskiego Związku Piłki nożnej. Będzie na nim poruszany temat kosztownej budowy nowej siedziby PZPN. Nowy prezes PZPN Zbigniew Boniek nie należy do zwolenników inwestycji. Czy realizacja projektu Konior Studio zostanie wstrzymana?

Biurowiec PZPN

Nową siedzibę PZPN zaprojektowaął pracownia Konior Studio

Fot: materiały prasowe

Nowoczesna, czterokondygnacyjna siedziba PZPN (biurowiec klasy A) ma stanąć Warszawie na terenie Miasteczka Wilanów, u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Wilanowskiej.

Nowa siedziba PZPN

Generalny wykonawca, firma Warbud jeszcze w październiku otrzymała pozwolenie na budowę i ogrodziła teren. Zaprojektowany przez Konior Studio biurowiec nawiązuje formą do stadionu piłkarskiego.

Jak piszą autorzy projektu ich głównym celem było zaprojektowanie obiektu otwartego, przyjaznego i wygodnego w użytkowaniu. Zaproponowany układ funkcjonalny wynika z założeń programowych PZPN, jego struktury organizacyjnej i specyfiki działalności. W budynku zaprojektowano obszerny hol z recepcją, restaurację z bufetem, salę audytoryjną z zapleczem i foyer, sklep, strefę ekspozycyjną i wypoczynkową, powiązaną przestrzennie z częścią publiczną, strefę biurową, sale wielofunkcyjne i zaplecza socjalne.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.11.2012 14:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!