archirama.pl

Brick Award 2017. Konkurs architektoniczny

Kolejna edycja konkursu Wienerberger Brick Award właśnie się rozpoczyna

Wienerberger Brick Award 2017

Konkurs architektoniczny fimy Wienerberger Brick Award 2017

Fot: materiały prasowe Wienerberger Brick Award

Od 21 listopada 2016 trwa nabór zgłoszeń do kolejnej polskiej edycji konkursu architektonicznego Brick Award. Podobnie jak poprzednio, do udziału w konkursie można zgłaszać obiekty w których zastosowane zostały materiały ceramiczne. Obiekty muszą być wybudowane w dwóch ostatnich latach, tj. po 1 stycznia 2014. Organizatorzy wzięli także pod uwagę młodych projektantów i studentów architektury, którzy nie mają jeszcze w dorobku realizacji. W kategorii Projekt bez realizacji mogą być zgłaszane projekty niezrealizowane, prace koncepcyjne lub czekające na wdrożenie. Ta ostatnia kategoria różni się od czterech pozostałych, nagrodzona praca nie będzie niereprezentowana w konkursie międzynarodowym, nie może być  nominowana do Brick Award 2018. Na laureatów czekają jednak nagrody. Autor najbardziej interesującej koncepcji może liczyć na płatny staż w warszawskiej pracowni JEMS Architekci.
Prace można zgłaszać w 5 kategoriach konkursowych: Budynek mieszkalny; Budynek użyteczności publicznej; Renowacja/Rekonstrukcja; Budynek w zabudowie miejskiej /Urban infill/; Projekt bez realizacji.

Realizacja może mieć miejsce także poza granicami kraju, ale musi powstać na podstawie projektu polskiego architekta. Obiekty, które zwyciężą w edycji polskiej w czterech głównych kategoriach zostaną zgłoszone,jako oficjalni kandydaci do Brick Award 2018.
Firma Wienerberger już od ponad 12 lat organizuje międzynarodowy konkurs wyróżniający obiekty o niebanalnej architekturze współczesnej, w których zastosowano materiały ceramiczne. To jeden z nielicznych konkursów organizowanych przez producenta, w którym wykorzystanie jego produktów nie jest warunkiem udziału w konkursie.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.wienerberger.plAutor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Wienerberger Brick Award
Data publikacji: 17.11.2016 11:22

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!