archirama.pl

Bryła lotniska w Lublinie. Niedługo pierwsze loty!

Na temat nowego Portu Lotniczego w Lublinie pisaliśmy już nie raz. Jednak nadszedł czas aby ogłosić, że już w listopadzie z lotniska w Lublinie wystartuje pierwszy samolot. Do odbioru gotowe są już praktycznie wszystkie obiekty techniczne oraz sam terminal. Prezentujemy zdjęcia obecnego stanu terminalu w lotniska w Lublinie. Uważacie, że odzwierciedla wcześniejsze wizualizacje?

Biały terminal Portu Lotniczego w Lublinie. Już niedługo otwarcie!

Biały terminal Portu Lotniczego w Lublinie. Już niedługo otwarcie!

Fot: Mikołaj Majda

Zakończenie budowy Lotniska

Generalne prace budowlane na lotnisku w Lublinie oficjalnie zakończono w ostatnich dnia sierpnia. Od tej pory do chwili obecnej trwają przygotowania lokali usługowych wykupionych przez różnych najemców, wykańczanie są również sklepy wolnocłowe. Na 11 tys. m2 powierzchni ma rocznie przemieścić się aż 1 milion podróżujących. Będą to pasażerowie linii Ryanair oraz Wizzair.

>> Zobacz, jakie nowe porty lotnicze powstaną w Polsce!

Po otwarciu lotniska w Modlinie pojawiały się głosy niezadowolenia. Dotyczyły one przede wszystkim złego połączenia komunikacyjnego lotniska ze stolicą. Lotnisko w Lublinie zadbało również o komunikację. Ponieważ lotnisko znajduje się w Świdniku postanowiono zaprojektować szybkie połączenie z centrum Lublina. Kursujące szynobusy maja zapewnić pasażerom dotarcie do lotniska w czasie 15 minut. Warto zaznaczyć, że jest to kolejny szczegół, o który zadbali inwestorzy chcąc stworzyć całościowy port lotniczy. Poza ciekawie rozwiązaną architekturą terminala zadbano również o wygodny dojazd do lotniska, ze szczegółami rozwiązano wnętrza aby były wygodne i funkcjonalne dla podróżujących.

Pierwsze loty już w listopadzie

Bryła lotniska w Lublinie już od dawna jest widoczna. Komunikacja z Lublinem jest już gotowa. Pozostało jeszcze dopracować siatkę połączeń lotniczych. 27 listopada rusza loty czarterowe do Egiptu. Przed Świętami Bożego Narodzenia wystartują pierwsze samoloty przewoźnika Wizzair oraz Ryanair. Warto podkreślić, że siatka połączeń ma się nadal rozwijać aby zapewnić podróżnym jak najwygodniejsze połączenia z jak największą liczbą miejsc.

>> Ranking najlepszych lotnisk świata. Zobacz jak wypada Polska!

Oficjalne otwarcie Portu Lotniczego w Lublinie zaplanowano już na II połowę listopada. Jednak już 28 października odbędzie się Dzień Otwarty. Mieszkańcy Lubelszczyzny będą mieli okazję zwiedzić lotnisko, zobaczyć specjalistyczny sprzęt i wziąć udział w licznych atrakcjach, które przygotował dla nich Port Lotniczy Lublin.

Wizualizacje bryły Portu Lotniczego w Lublinie prezentowały ciekawy kształt i wygląd terminalu. To co w tej chwili widzimy, już w rzeczywistości ku zaskoczeniu wielu ludzi jest bardzo podobne do tego co przygotowało biuro architektoniczne w fazie projektowej. Czekamy na oficjalne otwarcie, wtedy poznamy opinie pierwszych osób korzystających z usług nowego Portu Lotniczego w Lublinie!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Mikołaj Majda, Port Lotniczy Lublin
Data publikacji: 28.09.2012 10:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!