archirama.pl

Budowa domu

W dzisiejszych czasach marzeniem większości ludzi jest posiadanie „własnego kąta", w którym będą mogli mieszkać do późnej starości wraz z rodziną. 

Budowa domu

Budowa domu krok po kroku

Fot: Wienerberger

Budowa domu nie jest zajęciem łatwym, ale korzyści które przyniesie są niezliczone. Budowanie domu jest wyzwaniem. Ale nie jest rzeczą której nie można sprostać. Przy odpowiedniej organizacji pracy, z pewnością możemy stworzyć dom naszych marzeń. Jedną z najważniejszych rzeczy przy budowie domu jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Pamiętajmy jednak o tym co należy wykonać przed złożeniem tego wniosku by papierkowa praca nie przeciągała się. Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę konieczne jest uzyskanie warunków zabudowy i zagospodarowania. Warunki te zdobyć można w wydziale architektury nadzoru budowlanego urzędu miasta lub gminy. Kolejną potrzebną rzeczą jest wykonania mapy sytuacyjno- wysokościowej przez zatrudnionego geodetę. Mapa zostanie wtedy wykonana w skali 1 : 500 przeznaczonej do celów projektowych. Kolejnym krokiem są oczywiście projekty domu. I tutaj możliwości do wyboru to gotowy projekt domu ( jest to opcja tańsza i szybsza), lub zamówienie projektu indywidualnego, dopasowanego do położenia i rozkładu zakupionej przez nas działki, co pozwala na stworzenie projektu domu z naszych marzeń. Opcja ta jest opcją droższą ale wartą poświęcenia dodatkowych pieniędzy. Następne ważne kroki to uzyskanie warunków technicznych dostawy mediów, wykonanie opinii geologicznej oraz uzyskanie decyzji o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej. Z uzyskanymi dokumentami składami wniosek o pozwolenie na budowę domu a jednocześnie zaczynamy budowanie domu naszych marzeń.

Przeczytaj także: Budowa domu krok po kroku

Autor: Daria Tall
Zdjęcia: Wienerberger
Data publikacji: 1.06.2013 15:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!