Architektura
ARCHITEKTURA
Gdzie na studia budownictwo

Rekrutacja na studia 2013. Budownictwo. Gdzie na studia budownictwo. Sprawdź czy warto wybrać kierunek budownictwo

  • Komentarze

Budownictwo. Gdzie na studia budownictwo. Sprawdź czy warto wybrać kierunek budownictwo.
Fot: Artur Bulatowicz

Budownictwo to prężnie rozwijający się kierunek. Studia budownictwo dają wiele możliwości pracy zawodowej. Sprawdź co można robić po kierunku budownictwo i gdzie go studiować.  

Budownictwo to kierunek matematyczny, stworzony dla osób mających wyobraźnię przestrzenną i ścisły umysł. Studia budownictwo te nie należą do najłatwiejszych, ale ich ukończenie daje duże perspektywy na przyszłość. Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego budownictwo było w Polsce najbardziej obleganym kierunkiem w rekrutacji na rok 2011/1012. Budownictwo to kierunek, który obejmuje szeroki zakres wiedzy z różnych dziedzin. Na II stopniu każdy student wybiera specjalizację, która określa dalszy tok kształcenia.

Budownictwo jaka wybrać specjalizację

Obecnie Polskie uczelnie oferują głównie studia budownictwo ogólne, po którym absolwenci będą mogli kierować wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych. Również popularną specjalizacją na studiach budownictwa jest budownictwo drogowe, po którym można zarządzać budową dróg i autostrad. Coraz popularniejsze stają się również budownictwo konstrukcji metalowych, mostów oraz budownictwo wodne. Warto zajrzeć do ofert uczelni, które proponują jeszcze więcej ciekawych specjalizacji.

Studia budownictwo: praktyki budowlane

Żeby na suchej teorii się nie skończyło, każda uczelnia, która ma w ofercie studia budownictwo oferuje swoim studentom praktyki z wybranych przedmiotów, które wliczają się do zaliczenia. W toku późniejszej edukacji uczelnie pomagają studentom w znalezieniu letnich praktyk w firmach budowlanych. Obecnie takie praktyki oferuje firma Skanska, która zaprasza studentów budownictwa do współpracy w wakacje.

Gdzie można studiować budownictwo?

Studia budownictwo to kierunek, na który jest duże zapotrzebowanie, dlatego jest w ofercie edukacyjnej prawie wszystkich uczelni. Największa popularnością cieszy się budownictwo na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Krakowskiej, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Politechnice Łódzkiej. Studia budownictwo jest wymagający, ale daje wielkie perspektywy na przyszłość. Warto zastanowić się nad jego wyborem.

Studia budownictwo - budowlane wydarzenia

Aby studiowanie budownictwa nie były monotonne uczelnie organizują targi, dni otwarte i inne wydarzenia, na których również studenci budownictwa mogą pokazać swoje umiejętności. Przykładami są jedne z największych tego typu wydarzeń „Dni Budowlańca” organizowane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Politechnikę Wrocławską. Na takie dni zapraszane są znane firmy budowlane, na których stoiskach można zasięgnąć porad i informacji przydatnych podczas wyboru przyszłej pracy.

przeczytaj rowniez
Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: Artur Bulatowicz
Data publikacji: 19.06.2013 11:44
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.