archirama.pl

Centrum handlowe Zielone Arkady w Bydgoszczy

Nowe centrum handlowe – największe w mieście – powstaje w Bydgoszczy. Na razie inwestor chwali się projektem strefy wejściowej, bryłą tzw. Kryształu. Czy to jedyny interesujący element budynku?

Zielone Arkady. Nowa galeria handlowa w Bydgoszczy

Zielone Arkady. Nowa galeria handlowa w Bydgoszczy. Fot. materiały prasowe Strabag

Nowe centrum handlowe powstaje przy al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Trzy kondygnacje budynku wypełnią się punktami handlowo-usługowymi, od zachodu znajdą się biura. Znaczną część bryły budynku zajmie sześciokondygnacyjny parking, na którym jednocześnie stanie do 1200 samochodów. Wizytówką nowego centrum handlowego w Bydgoszczy będzie wejście do budynku, nazywane przez inwestora Kryształem. Stalowo-żelbetowa konstrukcja połączona ze szkłem ma być efektowną, architektoniczną rzeźbą.
Zielone Arkady mają samą nazwą podkreślać nacisk, jaki inwestor kładzie na zrównoważone projektowanie. Nowa galeria handlowa ma być certyfikowana w systemie BREEAM.
Powierzchnia terenu na którym powstanie nowa inwestycja wynosi 11,5 h,    powierzchnia całkowita galerii handlowej to 115 000 mkw, a powierzchnia użytkowa - 103 000 mkw.

Za nową inwestycję odpowiada firma ECE Projekt-management, działająca jako deweloper i projektant centrów handlowych. Generalnym wykonawcą Zielonych Arkad będzie Strabag. Budowa zacznie się już wkrótce – wiosną 2014, a jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał tego samego roku.

Data publikacji: 18.03.2014 15:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!