archirama.pl

Centrum Praskie Koneser, czyli współczesna przestrzeń miejska. Zobacz pierwsze budynki mieszkalne projektu Juvenes!

Centrum Praskie Koneser: pierwszy etap budowy części mieszkaniowej dobiegł końca. Mennica i Wytwórnia to jedne z pierwszych budynków mieszkalnych, które realizowane są w ramach projektu mieszkaniowo – usługowego na terenie dawnej Wytwórni Wódek Koneser.

Centrum Praskie Koneser, czyli współczesna przestrzeń miejska. Zobacz projekt pracowni Juvenes!

Centrum Praskie Koneser. Mennica i Wytwórnia to dwa pierwsze budynki mieszkaniowe, które powstają w ramach projektu wielofunkcyjnego kompleksu na terenie dawnej fabryki wódek Koneser.

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Dawna Wytwórnia Wódek Koneser zmienia swoje oblicze. Mennica i Wytwórnia to dwa pierwsze budynki mieszkaniowe, które powstają w ramach projektu wielofunkcyjnego kompleksu Centrum Praskie Koneser. Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiadają architekci z pracowni Juvenes.

Mennica i Wytwórnia – pierwsze budynki mieszkalne Centrum Praskiego Koneser

Mennica i Wytwórnia to jedne z pierwszych obiektów o charakterze mieszkalnym, które wejdą w skład wielofunkcyjnego kompleksu Centrum Praskie Koneser. W nowo wybudowanych obiektach powstanie w sumie 86 mieszkań. Zabytkowe zabudowania Mennicy Polskiej architekci z pracowni Juvenes zaprojektowali jako przestrzeń dziesięciu loftów, natomiast pozostałe 76 soft lofty zostaną usytuowane w nowoczesnym budynku  nowej Wytwórni. Charakterystycznymi elementami nowo powstałych obiektów Konesera mają być zachowane autentyczne elementy industrialnej architektury.

Wielofunkcyjny kompleks według pracowni Juvenes

W skład kompleksu Centrum Praskie Koneser wejdą budynki mieszkalne i obiekty kulturalne, a także przestrzenie handlowe i biznesowe. Obok obiektów mieszkalnych, powstaną nowoczesne biura, kameralne sklepiki i punkty gastronomiczne, a także eleganckie salony mody i klub fitness. Mieszkaniowa część kompleksu, zlokalizowana wzdłuż ulic Białostockiej i Nieporęckiej zajmie około 40 proc. całej powierzchni użytkowej przeznaczonej pod inwestycję. Część handlowa zajmie około 22,5 tys. mkw. Projekt rozbudowy Konesera obejmuje także 3 inne obiekty o charakterze mieszkalnym: Skarbnica, Monopol i Manufaktura. Na terenie Konesera powstaną w sumie 342 mieszkania.    

Oddanie inwestycji planowane jest na 2015 rok.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 24.01.2014 13:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!