archirama.pl

Chciałbyś studiować architekturę? Zobacz, jak dostać się na studia architektoniczne: wymagania, terminy, egzaminy na wszystkie uczelnie architektoniczne w Polsce

Organizacja egzaminów na studia architektoniczne – przedstawiamy przydatne informacje w pigułce.Tym razem przedstawiamy rekrutację na architekturę na WAPŚ - Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Rekrutacja na studia architektoniczne

Rekrutacja na studia architektoniczne

Dziś informacje dla kandydatów, którzy chcieliby studiować na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.


Jak dostać się na studia architektoniczne w Gliwicach?

Studia pierwszego stopnia trwają tu 4 lata (8 semestrów). Kryteria, które brane są pod uwagę na tej uczelni, to oczywiście wyniki z egzaminu rysunkowego, ale również wyniki z matury z przedmiotu matematyka.

Rekrutacja na semestr 2014/15 rozpoczyna się 5.05 o godzinie 12:00. Kandydaci rejestrują się na stronie i wnoszą opłatę rekrutacyjną. Ostateczny termin to 20.05.
Egzamin składa się z dwóch częsci i odbędzie się dnia 25.06, we środę. Pierwsze zadanie o godzinie 9:00, a drugie o 13:30.
Na egzamin, który odbędzie się w budynku Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, należy przyjść już o godzinie 8:00. Kandydaci zabierają ze sobą dowód osobisty, potwierdzenie wpłaty za egzamin, nie porysowaną deskę rysunkowę 50 x 70, oraz przybory do rysunku, tj. ołówki miękkie, twarde, kredki, pastele, flamastry, gumkę, nożyk lub nożyczki, skalówkę, cyrkiel, klej, taśmę klejącą i pinezki. Teraz zostaje tylko wykazać się talentem plastycznym.

 

Wyniki egzaminu na studia architektoniczne i dalsze wymagania

Pierwsza lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia, oraz lista rezerwowa zostaną ogłoszone 4.07 o godzinie 12:00. Osoby zakwalifikowane muszę teraz złożyć dokumenty na uczelni najpóźniej dnia 8.07. Ogłoszenie I listy osób przyjętych nastąpi  9.07. Zmieni się również lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Osoby tę mogą składać dokumenty do dnia 11.07. Ostateczny wynik przyjęcia kandydatów z listy rezerwowej nastąpi 14.07. Osoby niezakfalifikowane niech nie tracą nadziei, ponieważ przewidziano jeszcze jedną listę osób zakwalifikowanych, która pojawi się na stronie 22.07. Życzymy wszystkim udanego egzaminu.

Więcej informacji na stronie.

 

Milena Glinojecka

Data publikacji: 17.04.2014 11:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!