archirama.pl

Chciałbyś studiować architekturę? Zobacz, jak dostać się na studia architektoniczne: wymagania, terminy, egzaminy na wszystkie uczelnie architektoniczne w Polsce

Organizacja egzaminów na studia architektoniczne – przedstawiamy przydatne informacje w pigułce. Tym razem przedstawiamy rekrutację na architekturę na Wydział Architektury i Sztuk Pięknych na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Rekrutacja na studia architektoniczne

Rekrutacja na studia architektoniczne

Dziś informacje dla kandydatów, którzy chcieliby studiować na niepublicznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza ModrzewskiegoJak dostać się na studia architektoniczne w Krakowie?Na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych dostępny jest kierunek Architektura. Jest to kierunek prowadzony w trybie stacjonarnym. Opłata za semestr wynosi 3700 zł.  Aby dostać się na tę uczelnię nie musisz zdawać egzaminu z rysunku! Zamiast tego należy przedstawić komisji rekrutacyjnej minimum 10 prac formatu 50x70 w trzech kategoriach: 3 rysunki z natury przedstawiające architekturę, 3 rysunki martwej natury i minimum jeden rysunek z wyobraźni o tematyce architektonicznej. W pracach oceniane będą umiejętności, takie jak zastosowanie perspektywy, światłocienia, oraz wyczucie proporcji.

 O przyjęcie na studia mogą starać się osoby, które posiadają świadectwo dojrzałości. Rekrutacja na Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie trwa nie później niż do 30 września. Termin prezentacji prac jest ustalany indywidualnie, po dostarczeniu przez kandydata dokumentów.

Data publikacji: 13.05.2014 11:22

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!