archirama.pl

Cieszyńska Wenecja do rewitalizacji?

Okazuje się, że Cieszyn ma swoją Wenecję. Być może cieszyńska Wenecja stanie się prawdziwą atrakcją turystyczną, gdy przejdzie gruntowną rewitalizację.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Bielsko – Biała” miasto szuka pieniędzy na rewitalizację cieszyńskiej Wenecji. Uroczy zakątek to teren od Wzgórza Zamkowego aż do zakładów Celmy.

Wzdłuż płynącej młynówce ciągnie się swoisty, XVII wieczny skansen z domami tkaczy, garbarzy i kowali. Domy połączone są zabytkowymi mostkami. Jak przypomina gazeta ten uroczy zakątek od lat niszczeje. Domy popadają w ruinę, a brzegi kanału osypują się. Mieszkańcy od lat apelują o remont.

Cieszyńska Wenecja nie tylko odzyskałaby dawny blask, ale stała się atrakcją turystyczną. Jest nadzieja, że uda się odnowić zabytkowy dukt. Władze Cieszyna chcą przekonać radnychdo rozważenia pomysłu rewitalizacji „Wenecji”.

>>Kozubnik - kurort widmo. Historia Kozubnika perły PRL

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.04.2012 14:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!