archirama.pl

Co zobaczyć w Warszawie w wakacje 2014? Nasza propozycja to Wilanów, sztuka współczesna – grafika i plakat

Latem duszne wnętrza muzeów nie zachęcają do wejścia. W Warszawie warto jednak zobaczyć położone wśród zieleni Muzeum Plakatu z kolekcją sztuki współczesnej. W czasie wakacji 2014 w Warszawie będzie też można zobaczyc wystawę prawie 400 najlepszych plakatów świata. Prace zostały wybrane na 24. Międzynarodowym Biennale Plakatu

Palakt pt. Zatrzymaj się / Take a stop autorstwa Sagmeister & Walch (Stefan Sagmesiter, Jessica Walsh), USA

Palakt pt. Zatrzymaj się / Take a stop

autorstwa Sagmeister & Walch (Stefan Sagmesiter, Jessica Walsh), USA

Plakat plakatowi nierówny

Otacza nas masa informacji wizualnej zwanej potocznie „plakatem”. To błędne określenie, ponieważ właściwy „plakat” jest dziełem sztuki współczesnej. Mimo to, że jest młodszym bratem malarstwa ma swoją rozbudowaną historię i wartość oraz konkretny przekaz, często nawet manifest, a nie tylko suchą informację czy reklamę. Warto przyjrzeć się temu z bliska, zwłaszcza gdy trafia się okazja, by pod lupę wziąć dzieła najlepszych plakacistów...


Grafiki zostały nadesłane na 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu. Do wyróżnionych i nagrodzonych medalami plakatów należą plakaty Wiesława Rosochy (Złoty Medal 24. MBP), Lecha Majewskiego (Brązowy Medal 24. MBP), a także dzieła artystów takich jak Andrey Logvin, Uwe Loesch, Gunter Rambow, Stefan Sagmeister, Koichi Sato, Niklaus Troxler.

Na tegoroczne Biennale aż 1600 artystów z 61 krajów przesłało w sumie 3184 prac. Zakwalifikowane zostały zaledwie 349 plakaty. Uzupełnieniem wystawy konkursowej 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu jest wystawa plakatów członków Jury, czyli Stephana Bundi, Kenya Hara i Jakuba Stępnia Hakobo, a także prac zwycięzców poprzedniej edycji konkursu. Wystawa prezentowana będzie w Centrum Łowicka w Warszawie, przy ul. Łowickiej 21 i potrwa do końca lipca 2014.

 

Milena Glinojecka

Zdjęcia: http://www.effectivepr.pl
Data publikacji: 17.07.2014 13:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!