Architektura
ARCHITEKTURA
Tężnia w Kopalni Soli "Wieliczka"

Co zobaczyć w Wieliczce. Kopalnia Soli „Wieliczka” z nową atrakcją turystyczną

  • Komentarze

Co zobaczyć w Wieliczce. Kopalnia Soli „Wieliczka” z nowa atrakcją turystyczną

Co zobaczyć w Wieliczce. Jedną z nowych atrakcji na terenie Kopalni Soli „Wieliczka" będzie tężnia solankowa. Bryła tężni będzie miała kształt zbliżony do elipsy o wymiarach około 53 metry na  69 metrów i powierzchnię 1.843 mkw. Konstrukcja tężnie w Kopalni Soli „Wieliczka" będzie drewniana.

Fot: materiały prasowe
  • kopalnia-soli-wieliczka-wieliczka-co-zobaczyc-co-zobaczyc-w-wieliczce-taznia-w-wieliczce/kopalnia-soli-wieliczka-co-zobaczyc-w-wieliczce1
  • kopalnia-soli-wieliczka-wieliczka-co-zobaczyc-co-zobaczyc-w-wieliczce-taznia-w-wieliczce/kopalnia-soli-wieliczka-co-zobaczyc-w-wieliczce2
  • kopalnia-soli-wieliczka-wieliczka-co-zobaczyc-co-zobaczyc-w-wieliczce-taznia-w-wieliczce/kopalnia-soli-wieliczka-co-zobaczyc-w-wieliczce4

Co zobaczyć w Wieliczce. Kopalnia Soli „Wieliczka" wkrótce zyska nowa atrakcję. Turyści i kuracjusze będą mogli korzystać z tężni solankowej i podziwiać okoliczny krajobraz z wieży widokowej. Sprawdźcie ile będzie kosztowała cała inwestycja

Co zobaczyć w Wieliczce. Zabytkowa kopalnia Soli „Wieliczka" to jedna z najciekawszych polskich atrakcji. Co roku aby podziwiać komnaty w soli pod ziemie zjeżdżają tysiące turystów. Już w przyszłym roku odwiedzający Kopalnię Soli „Wieliczka" będą mogli korzystać w nowych atrakcji.

Co zobaczyć w Wieliczce: tężnia solankowa nową atrakcją Kopalni Soli „Wieliczka"

Co zobaczyć w Wieliczce. Jedną z nowych atrakcji na terenie Kopalni Soli „Wieliczka" będzie tężnia solankowa. Bryła tężni będzie miała kształt zbliżony do elipsy o wymiarach około 53 metry na  69 metrów i powierzchnię 1.843 mkw. Konstrukcja tężnie w Kopalni Soli „Wieliczka" będzie drewniana.

Co zobaczyć w Wieliczce: wieża widokowa

Co zobaczyć w Wieliczce. Koleją atrakcją, która ma przyciągnąć do Kopalni Soli „Wieliczka" turystów będzie elementem tężni w postaci wieży widokowej. Wysoka na 22,5 metra, ośmiokątna bryła skrywać będzie także cała maszynownię tężni w Wieliczce. Jednak jej największa atrakcją będzie piękny widok na okoliczny krajobraz.

Co zobaczyć w Wieliczce – tężnia zlokalizowana w Parku Kingi

Co zobaczyć w Wieliczce: Tężnia powstanie w Parku Kingi na terenie Kopalni Soli „Wieliczka". Dzięki takiej lokalizacji obiekt w będzie łatwo dostępny  zarówno dla turystów jak i kuracjuszy. Obiekt zaprojektowała niemiecka firma Gradpol Gradierwerksbau Gmbh w wybuduje Skanska, która zrealizuje także niezbędne do funkcjonowania obiektu uzbrojenie terenu (sieć wody pitnej, rurociąg wody solankowej, kanalizację deszczową, sieć energetyczną) oraz jego oświetlenie. Tężnia będzie oczywiście dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wokół obiektu powstaną elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, gabloty na wystawy tematyczne. Alejki otaczające tężnię zostaną oświetlone w taki sposób, żeby podkreślały charakterystyczne punkty zagospodarowania terenu oraz prezentowane rzeźby. Po wybudowaniu tężni Kopalni Soli „Wieliczka" firma przez kolejne 3 lata, czyli do 2017 roku będzie prowadzić bieżący serwis obiektu.

Kolejna atrakcja kopalni

Co zobaczyć w Wieliczce:. Tężnia na terenie Kopalni Soli „Wieliczka" będzie pełnić funkcję rekreacyjną, leczniczą oraz turystyczną. Wieża widokowa o wysokości 22,5 metra będzie najwyższym punktem dostępnym dla turystów. Projekt tężni z wieżą widokową wchodzącą w bryłę obiektu nawiązuje do nieistniejących już chłodni kominowych.

Co zobaczyć w Wieliczce. Kopalnia Soli Wieliczka – klasa UNESCO

Co zobaczyć w Wieliczce. Kopalnia Soli „Wieliczka" jest jednym z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej w Polsce. Każdego roku Kopalnię Soli „Wieliczka" odwiedza przeszło milion turystów z całego świata. Kopalnię soli „Wieliczka" w 1978 roku wpisano jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów w Polsce na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Warto wiedzieć, że Kopalnia Soli „Wieliczka" to nie tylko niezwykła atrakcja turystyczna, ale także najstarsze w Polsce przedsiębiorstwo, liczące ponad 700 lat. Poza gałęzią turystyczną, Kopalnia Soli „Wieliczka" działa także jako uzdrowisko, prowadząc działalność leczniczą w podziemnych wyrobiskach górniczych, gdzie  wykorzystuje do leczenia unikatowy mikroklimat.

Sprawdź co zobaczyć w Krakowie

Co zobaczyć w Wieliczce. Ile będzie kosztowała budowa tężni w Kopalni Soli Wieliczka

Wartość inwestycji tężni w Kopalni Soli „Wieliczka" to 8,4 mln zł. Tężnia solankowa będzie gotowa już w sierpniu 2014 roku.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.08.2013 11:38
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.